FARBA DO WŁOSÓW 100 % ORGANIC HERBATINT VEGETAL COLOR

100% ORGANICZNA KOLORYZACJA I PIELĘGNACJA
Farba do włosów Herbatint Vegetal Color łączy w sobie wysokiej jakości rośliny barwiące i pielęgnujące z mocą starożytnych
ajurwedyjskich ekstraktów, odpowiedzialnie uprawianych w Indiach. Bez pestycydów i  metali ciężkich, sztucznych barwników, pikramatu sodu i innych substancji chemicznych, nie zawiera talku, piasku oraz innych zanieczyszczeń.
To kompletny zabieg koloryzacyjny, który jednocześnie farbuje i odżywia włosy oraz skórę głowy. 

100% ORGANICZNE SKŁADNIKI
Wykonane tylko z najlepszych części roślin, z zachowaniem wszystkich cennych właściwości. Otrzymasz to co najlepsze z natury. Uprawy są prowadzone z poszanowaniem roślin i okresów zbiorów, z uwzględnieniem procesów regeneracji ziemi i zasobów wody.

TESTOWANA DERMATOLOGICZNIE

ODPOWIEDNIA DLA VEGAN

NIE TESTOWANA NA ZWIERZĘTACH

AJURWEDYJSKIE EKSTRAKTY ROŚLINNE
Zioła barwiące Herbatint VEGETAL COLOR pochodzą z odpowiedzialnych upraw w Radżastanie (Indie) i spełniają europejskie standardy jakości kosmetyków.

SZANUJEMY NATURĘ
Opakowania Herbatint Vegetal Color są wykonane z niepowlekanego papieru, w całości nadając się do recyklingu. 
Brak jednorazowych akcesoriów pozwala uniknąć zbędnego , obciążającego środowisko plastiku.

8 ODCIENI
Nie musisz być ekspertem. Możesz wybrać swój odcień spośród 8 gotowych do użycia mieszanek różnych roślin, których przemyślany skład zapewnia maksymalny efekt koloryzacji i pielęgnacji. Herbatint Vegetal Color otoczy każdy włos naturalną warstewką, nada unikalny kolor i intensywny połysk, dostosowując się do Twoich naturalnych włosów.

ŁATWE ZASTOSOWANIE
Dzięki zmikronizowanym proszkom w postaci pudru, używanie produktu jest luksusowe i skuteczne. Łatwy do mieszania, nakładania i spłukiwania nadaje włosom intensywny i rozświetlający kolor.

INSTRUKCJA STOSOWANIA VEGETAL COLOR
100% ORGANICZNA KOLORYZACJA & PIELĘGNACJA

KROK 1: PRZYGOTUJ AKCESORIA – zdecydowaliśmy się nie dodawać żadnych jednorazowych akcesoriów, aby zmniejszyć ilość odpadów. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz we własnej kuchni. Oto kilka praktycznych porad:
Miska – najlepiej z naturalnych materiałów jak ceramika, drewno czy szkło. Ważne, aby nie była metalowa.
Para ochronnych rękawiczek – użyj rękawiczek kuchennych, które po użyciu możesz ponownie wykorzystać.
Letnia woda.
Trzepaczka do ubijania jajek, widelec lub cokolwiek do mieszania.
Czepek kąpielowy, alternatywnie możesz użyć folii spożywczej.
Stary ręcznik do ochrony ubrania.
Pędzel do aplikacji (opcjonalnie).

KROK 2: PRZYGOTUJ MIESZANKĘ
Ubierz rękawiczki i wsyp odpowiednią ilość proszku do miski.
NA KRÓTKIE WŁOSY LUB W CELU PODRETUSZOWANIA UŻYJ JEDNĄ SASZETKĘ PROSZKU, NA ŚREDNIE I DŁUGIE WŁOSY UŻYJ DWIE SASZETKI PROSZKU.
Do miski z proszkiem dodawaj stopniowo letniej wody, dokładnie mieszając. Będziesz potrzebować 3 części wody na 1 część proszku (np. 150 ml wody na 50 gr proszku). W zależności od wybranego koloru i twardości wody możesz potrzebować większą lub mniejszą jej ilość. Po uzyskaniu konsystencji kremowego jogurtu Twój VEGETAL COLOR jest gotowy do nałożenia. Możesz umieścić miskę z mieszanką w większej misce z gorącą wodą, aby utrzymać ciepło nakładanej mieszanki.

KROK 3: NAŁÓŻ MIESZANKĘ NA WŁOSY
Umyj włosy i osusz ręcznikiem. Nie używaj szamponów zawierających silikony lub inne składniki, które mogłyby pokryć włosy filmem , osłabiając efekt farbowania Vegetal Color.
Okryj ramiona ręcznikiem.
Rozprowadź całą mieszankę na pasmach włosów, od nasady, aż po końce. Możesz nakładać mieszankę pędzlem lub za pomocą dłoni, jak Ci wygodniej.

KROK 4: POZOSTAW MIESZANKĘ NA WŁOSACH
W zależności od tego jak intensywny kolor chcesz uzyskać, pozostaw VEGETAL COLOR na włosach:
przez 60 min. – jeśli masz jasne włosy
Przez 90 min. – jeśli masz ciemniejsze włosy.
Nałóż na włosy czepek kąpielowy lub folię spożywczą. Możesz użyć chusteczek higienicznych, które ułożone wzdłuż linii włosów zapobiegną skapywaniu mieszanki. Zaplanuj sobie przyjemne czynności jak: łyk zielonej herbaty lub dobra książka.

KROK 5: SPŁUCZ MIESZANKĘ Z WŁOSÓW
Spłucz włosy letnią wodą, aż będzie całkowicie czysta. Nie używaj szamponu przez min.48 h, ponieważ w tym czasie kolor się stabilizuje.
TO WSZYSTKO! CIESZ SIĘ NOWYM KOLOREM!

POKRYCIE SIWYCH WŁOSÓW
Jeśli chcesz pokryć siwe włosy, zastosuj dwuetapową koloryzację. (Uwaga! Nie dotyczy HONEY BLONDE POWER- Miodowy Blond, PURE CARAMEL POWER- Czysty Karmel,  CASSIA- Neutralna Kasja). Jeśli wybierzesz  CHERRY RED POWER- Wiśniową Czerwień lub HOT CHOCOLATE POWER – Gorącą Czekoladę lub MOONLIGHT POWER- Intensywny Czarny lub WARM CHESTNUT POWER- Ciepły Brąz, aby pokryć siwe włosy najpierw nałóż HENNA LOVE POWER, jako wstępny kolor, po czym zastosuj wybrany odcień, utrzymując wyznaczony czas trzymania dla obu aplikacji. Po każdej aplikacji dokładnie spłucz i wysusz włosy. Obydwa etapy koloryzacji możesz wykonać tego samego dnia.

UWAGI: Naturalne barwniki pokrywają włosy warstwami. Kolor finalny zależy od tego co wcześniej stosowano na włosach. Sugerujemy przeprowadzenie testu na mało widocznym paśmie włosów. VEGETAL COLOR nie zawiera wody utlenionej, dlatego nie rozjaśni Twoich włosów. VEGETAL COLOR nie zawiera żadnych sztucznych wzmacniaczy koloru, jak np. pikraminian sodu stosowany w trwałych farbach do włosów. Zastosowanie VEGETAL COLOR po użyciu trwałych farb do włosów może spowodować niepożądane efekty. Aby ich uniknąć, zanim przystąpisz do koloryzacji umyj włosy co najmniej 10 razy. Przed aplikacją wykonaj test na paśmie włosów. Dla osób, które pierwszy raz używają VEGETAL COLOR, zalecane jest powtórzenie procesu koloryzacji po jednym lub dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji.
VEGETAL COLOR nie nadaje się do farbowania brwi oraz ciała.

UWAGA: Unikaj kontaktu z oczami.
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych zaprzestań stosowania preparatu. Poinformuj lekarza, jeśli twój stan utrzymuje się.
Nakładaj tylko na zdrową, nieuszkodzoną skórę.
Nie wdychaj proszków podczas przygotowywania mieszanki.

Zobacz instrukcję wideo: 

POBIERZ składy farb 100% BIO Vegetal Color