Przejdź do treści
Strona główna Marka Herbatint Eko projekty

Eko projekty

CERTYFIKAT B CORPORATIONS®

Certyfikowane znakiem B Corps korporacje spełniają najwyższe standardy społeczne i środowiskowe. Na nowo definiują “sukces” w biznesie, wierząc, że biznes wpływa i służy czemuś więcej niż tylko akcjonariuszom i ponosi odpowiedzialność także wobec społeczności i planety. W roku 2016 Antica Erboristeria, firma Herbatint, stała się B Corp, ponieważ podziela te podstawowe przekonania i postanowiła włączyć je do procesu rozwoju firmy. Zobacz nasz profil na stronie internetowej B Corp.certified

ZERO IMPACT WEB®

Antica Erboristeria dołączyła do Zero Impact Web®, aby zmniejszyć i zrównoważyć emisje dwutlenku węgla, które wynikają z korzystania z Internetu. Zero Impact® Web to projekt LifeGate stworzony w celu obliczania, redukcji i równoważenia emisji CO2 generowanych przez surfowanie po Internecie. Skracając odległości, skracając czas, sieć pomaga nam uczynić nasz styl życia bardziej zrównoważonym. Nawet internet zużywa energię i produkuje CO2, a dołączenie do Zero Impact® Web odbywa się poprzez przyczynianie się do tworzenia i ochrony rosnących lasów, co jest niewielkim działaniem, które może przynieść znaczące rezultaty.

NIE TESTOWANO NA ZWIERZĘTACH

PRODUKT DLA VEGAN

Antica Erboristeria wspiera prawa zwierząt sprzeciwiając się testom na zwierzętach i jest za zniesieniem wszelkich form wykorzystywania zwierząt. Ponadto poświadcza, że produkty Herbatint nie zawierają żadnego składnika pochodzącego od zwierząt, co spełnia potrzeby rosnącej liczby konsumentów.

OPAKOWANIE CHRONIĄCE ŚRODOWISKO

Spośród głównych eko-inicjatyw przyjętych przez Antica Erboristeria w zakresie ochrony środowiska, należy podkreślić wykorzystanie w pełni nadających się do recyklingu opakowań, co pozwala na zmniejszenie ilości odpadów. W opakowaniu Herbatint wykorzystywane są wyłącznie materiały z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Antica Erboristeria poprawiła swój wpływ na środowisko dzięki zastosowaniu polietylenu w nowych butelkach (powstałych podczas ostatniej zmiany opakowań). Zastosowanie polietylenu i wynikająca z niego redukcja masy w butelkach pozwoliło na zmniejszenie śladu węglowego (GWP), energii (GER), a także wody (H2O). Conai, włoskie konsorcjum do spraw opakowań, właśnie nagrodziło Anticę Erboristerię, która stała się jednym z laureatów projektu “Pensare Futuro”, projektu, który promuje opakowania o niskim wpływie na środowisko.