fbpx


FAQ

  • o HERBATINT
  • aplikacja i zastosowanie
  • INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

1. CO TO JEST HERBATINT?

Herbatint to kompleksowy program zapewniający włosom zdrowy naturalny wygląd. Linia produktów Herbatint obejmuje: HERBATINT- TRWAŁE ZIOŁOWE FARBY DO WŁOSÓW W ŻELU, W 36 KOLORACH ORAZ PRODUKTY DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW.  RECEPTURA HERBATINT to farbowanie naturalne, bez szkody dla struktury włosów. Jest to specjalnie opracowana formuła opierająca się na 8 organicznych ekstraktach ziołowych, która zapewnia łagodne wniknięcie barwnika w strukturę włosa i nadaje włosom niespotykanie naturalny kolor. Pomimo, że produkt nie zawiera amoniaku, a w jego składzie jest tylko niewielka ilość wody utlenionej i znikoma ilość chemicznego pigmentu, farba jest perfekcyjnie skuteczna w pokrywaniu siwych włosów i łatwa do zastosowania. Włosy po zastosowaniu produktów Herbatint nabierają połysku, miękkości i objętości. FARBY HERBATINT NIE ZAWIERAJĄ AMONIAKU, REZORCYNY, PARABENÓW, ALKOHOLU, GLUTENU i PRZYKREGO ZAPACHU.

2. CZY PRODUKTY HERBATINT SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH? CZY SĄ PRZYJAZNE      ŚRODOWISKU?

Herbatint nie jest testowany na zwierzętach i jest wykonany zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami (GMP). Herbatint wykorzystuje całkowicie podlegający recyklingowi papier o kontrolowanym pochodzeniu. Jest odpowiedni dla wegan, ponieważ nie zawiera żadnego składnika pochodzenia zwierzęcego. Opakowanie można całkowicie poddać recyklingowi, co zapobiega powstawaniu odpadów i ogranicza wpływ na środowisko.

3. JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY FARBĄ HERBATINT, A HENNĄ ?

W przeciwieństwie do henny, farby do włosów Herbatint są w postaci żelu, co znacznie ułatwia ich nakładanie oraz nie posiadają zapachu. Henna tworzy otoczkę wokół włosa bardzo utrudniając koloryzację  innymi produktami. Herbatint delikatnie wnika we włosy, nie uszkadzając ich, daje naturalny i świetlisty kolor. Jest dostępny w 36 odcieniach, które można łączyć ze sobą, w przeciwieństwie do henny, która oferuje ograniczony wybór kolorów.

4. CZY HERBATINT SKUTECZNIE POKRYJE MOJE SIWE WŁOSY ? 

Wszystkie kolory Herbatint pokrywają siwe włosy od pierwszej aplikacji. Jednak jeśli masz ponad 30% siwych włosów, a wybrany przez ciebie kolor pochodzi z serii Złotej, Miedzianej, Miedziano - Złotej, Mahoniowej, Popielatej  lub Modny Błysk , dla uzyskania idealnego efektu kolorystycznego należy wymieszać wybrany odcień z tym samym numerem koloru z serii Naturalnej. Na przykład, jeśli masz 50% siwych włosów, a wybrany kolor to 6D (ciemno złoty blond), sugerujemy zmieszanie 6D z taką samą ilością 6N (ciemny blond). Pamiętaj, aby użyć ilości aktywatora równej całkowitej ilości dwóch barwników. Kolor i aktywator muszą zawsze być mieszane w równych częściach (1: 1).

5. CZY JEST LINIA TELEFONICZNA DO POMOCY KLIENTOM HERBATINT ?

Tak, numer telefonu  602-76-00-92 widnieje na opakowaniu farby. Pod tym numerem uzyskasz wszystkie niezbędne informacje dot. produktów Herbatint, a także uzyskasz pomoc w doborze koloru.

6. CZY HERBATINT TO BEZPIECZNY PRODUKT ?

W roku 2011 Herbatint został wybrany numerem 1 pod względem bezpieczeństwa i skuteczności swojej formuły. Francuski magazyn „60 millions de consommateurs” zbadał 18 farb do włosów dostępnych na rynku francuskim. Celem było wybranie najlepszego produktu dla konsumenta. Ta publiczna i niezależna organizacja ma na celu ochronę praw konsumentów i jest wysoko ceniona we Francji, a jej misją jest informowanie i ochrona praw obywateli poprzez całkowicie niezależną i faktyczną wiedzę, prowadzenie badań porównawczych produktów oraz usługi użyteczności publicznej. Na podstawie uwzględnionych parametrów toksykologicznych Herbatint wyróżnił się jako produkt o bardzo niskiej zawartości potencjalnie szkodliwych środków. Farby Herbatint są również cenione za naturalny efekt i długotrwały kolor.

1. JAK CZĘSTO MOGĘ FARBOWAĆ WŁOSY ?

Przy stosowaniu trwałej ziołowej farby Herbatint, zalecamy farbowanie odrostów, które są zauważalne po 4-5 tygodniach.

2. JAK MOGĘ PRZEDŁUŻYĆ EFEKT KOLORYZACJI ?

Regularne stosowanie Szamponu Normalizującego i Odżywki Królewskiej po koloryzacji Herbatint gwarantuje, że kolor będzie trzymał się dłużej i będzie długo intensywny. Produkty linii pielęgnacyjnej Herbatint zostały specjalnie opracowane, aby przywrócić włosom naturalną równowagę po koloryzacji oraz głęboko je odżywić przez przywrócenie im witalności, elastyczności i połysku, które są typowe dla zdrowych włosów.

3. DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ SZAMPON NORMALIZUJĄCY I ODŻYWKĘ KRÓLEWSKĄ HERBATINT ?

Szampon Normalizujący delikatnie oczyszcza włosy, nie zmieniając stabilności koloru. Ten specjalnie opracowany szampon delikatnie usuwa pozostałości farby, bez zmniejszenia intensywności koloru. Odżywka Królewska to z kolei intensywnie regenerujący zabieg z obfitymi proteinami z olejku z kiełków pszenicy, witaminą F i ekstraktem z aloesu, które działają przeciwzapalnie i głęboko odżywiają włosy, przywracając im naturalną równowagę. Królewska Odżywka sprawia, że włosy stają się miękkie, lśniące i zdrowo wyglądają. Szampon Normalizujący i Królewska Odżywka w kremie mogą być używane regularnie za każdym razem, gdy myjesz włosy, dzięki czemu kolor dłużej się utrzyma, a włosy będą w doskonałej kondycji.

1. CO TO JEST PPD LUB PHENYLODIAMINY I DLACZEGO LUDZIE MÓWIĄ O TYM TAK DUŻO ?

PPD (p-Phenylenediamine) jest obecnie nieodzownym składnikiem trwałej koloryzacji ponieważ tylko dzięki niemu można trwale zabarwić siwe włosy, a gdy jest stosowany w połączeniu z innymi barwnikami, można uzyskać bogatą gamę kolorów. Gdy w jakimś produkcie do trwałej koloryzacji nie ma w składzie PPD, to z pewnością zastąpiono go paradoluenodiaminą (PTD), substancją, która podobnie jak PPD może powodować reakcje alergiczne. Zgodnie z przepisami Komitetu Naukowego Unii Europejskiej poziom dopuszczalnego stężenia PPD wynosi 2% (w mieszance, która jest gotowa do zastosowania). Żel Herbatint po zmieszaniu ma średnie stężenie PPD 0,37% i nigdy nie przekracza 1%, a więc pozostaje znacznie poniżej dopuszczalnego limitu.

2. CZY FARBY HERBATINT ZAWIERAJĄ PHENYLENEDIAMINY (PPD)?

Tak, podobnie jak inne produkty do trwałego barwienia włosów, ale jak wyżej napisano Herbatint ma znikome ilości PPD, znacznie poniżej rygorystycznych norm.

3. CZY PO CHEMIOTERAPII MOGĘ FARBOWAĆ WŁOSY FARBAMI HERBATINT?

W takim przypadku zawsze wskazane jest zwrócenie się do lekarza, który może udzielić porady w konkretnym przypadku. Wiele kobiet stosuje farby Herbatint kilka miesięcy po zakończeniu cyklu chemioterapii, ponieważ jest to najbardziej naturalna alternatywa dla farbowania włosów, a ich skuteczność została udowodniona. We wszystkich przypadkach zalecamy wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed użyciem produktu (więcej na temat testu w instrukcji znajdującej się w opakowaniu).

4. JESTEM W CIĄŻY I OBAWIAM SIĘ, ŻE TRWAŁA KOLORYZACJA MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNA DLA MOJEGO DZIECKA

W takim przypadku zawsze jest wskazane, aby zapytać swojego ginekologa, który może udzielić porady w konkretnym przypadku. Wiele kobiet stosowało Herbatint bez problemów w czasie ciąży. We wszystkich przypadkach zalecamy wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed użyciem produktu (więcej na temat testu w instrukcji znajdującej się w opakowaniu).

5. CZY MOGĘ STOSOWAĆ HERBATINT NA RZĘSACH I BRWIACH ?

Herbatint nie nadaje się do barwienia rzęs ani brwi i nie jest przeznaczony do stosowania na brody i wąsy. Zdecydowanie odradzamy niewłaściwe korzystanie z produktu.

6. W PRZESZŁOŚCI MIAŁAM REAKCJE ALERGICZNE NA FARBY ZAWIERAJĄCE AMONIAK, CZY W PRZYPADKU UŻYCIA FARB HERBATINT MOGĘ SPOTKAĆ SIĘ TAKŻE Z TAKĄ REAKCJĄ?

Jeśli twoja dawna alergia była spowodowana obecnością amoniaku, możesz użyć Herbatint bez problemu, ponieważ jego formuła jest wolna od amoniaku. Dodatkowo, farby Herbatint przebadano dermatologicznie na wrażliwej skórze i wykazują one doskonałą kompatybilność ze skórą. We wszystkich przypadkach zalecamy wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed użyciem produktu (więcej na temat testu w instrukcji znajdującej się w opakowaniu).