Przejdź do treści
Strona główna WSKAZÓWKI I FAQ

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

CO TO JEST HERBATINT?

Herbatint to kompleksowy program zapewniający włosom zdrowy naturalny wygląd. Linia produktów Herbatint obejmuje: HERBATINT- TRWAŁE ZIOŁOWE FARBY DO WŁOSÓW W ŻELU, W 36 KOLORACH ORAZ PRODUKTY DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW.  RECEPTURA HERBATINT to farbowanie naturalne, bez szkody dla struktury włosów. Jest to specjalnie opracowana formuła opierająca się na 8 organicznych ekstraktach ziołowych, która zapewnia łagodne wniknięcie barwnika w strukturę włosa i nadaje włosom niespotykanie naturalny kolor. Pomimo, że produkt nie zawiera amoniaku, a w jego składzie jest tylko niewielka ilość wody utlenionej i znikoma ilość chemicznego pigmentu, farba jest perfekcyjnie skuteczna w pokrywaniu siwych włosów i łatwa do zastosowania. Włosy po zastosowaniu produktów Herbatint nabierają połysku, miękkości i objętości. FARBY HERBATINT NIE ZAWIERAJĄ AMONIAKU, REZORCYNY, PARABENÓW, ALKOHOLU, GLUTENU i PRZYKREGO ZAPACHU.

CZY JEST LINIA TELEFONICZNA DO POMOCY KLIENTOM HERBATINT ?

Tak, numer telefonu  602-76-00-92 widnieje na opakowaniu farby. Pod tym numerem uzyskasz wszystkie niezbędne informacje dot. produktów Herbatint, a także uzyskasz pomoc w doborze koloru.

CZY HERBATINT TO BEZPIECZNY PRODUKT ?

W roku 2011 Herbatint został wybrany numerem 1 pod względem bezpieczeństwa i skuteczności swojej formuły. Francuski magazyn „60 millions de consommateurs” zbadał 18 farb do włosów dostępnych na rynku francuskim. Celem było wybranie najlepszego produktu dla konsumenta. Ta publiczna i niezależna organizacja ma na celu ochronę praw konsumentów i jest wysoko ceniona we Francji, a jej misją jest informowanie i ochrona praw obywateli poprzez całkowicie niezależną i faktyczną wiedzę, prowadzenie badań porównawczych produktów oraz usługi użyteczności publicznej. Na podstawie uwzględnionych parametrów toksykologicznych Herbatint wyróżnił się jako produkt o bardzo niskiej zawartości potencjalnie szkodliwych środków. Farby Herbatint są również cenione za naturalny efekt i długotrwały kolor.

JAKI WYBRAĆ KOLOR ?

Farby Herbatint zainspirowane naturą, zostały stworzone, aby zadbać o zdrowie i piękno Twoich włosów. Wybierz kolor w trzech podstawowych krokach:

WYBIERZ SWÓJ NATURALNY CZYLI BAZOWY KOLOR WŁOSÓW

Używając skali kolorów w serii Naturalnej w zakresie od 1N do 10N  znajdź numer koloru odpowiadający twojemu naturalnemu odcieniowi. Pamiętaj, że musisz wziąć pod uwagę kolor włosów u nasady włosów, a nie na ich długości. Umożliwi to określenie początkowego, bazowego koloru.

ZDECYDUJ CZY CHCESZ ROZJAŚNIĆ, UTRZYMAĆ CZY PRZYCIEMNIĆ KOLOR WŁOSÓW.

Czy chcesz, aby twoje włosy były jaśniejsze, ciemniejsze, czy wolałabyś zachować naturalny odcień i tylko ożywić swój kolor? Dzięki delikatnej formule, która chroni strukturę włosa, farby Herbatint pozwalają rozjaśnić twój naturalny kolor do 2 tonów.
Np. jeżeli twój naturalny kolor to 6N (ciemny blond) i chcesz:
Zachować naturalny odcień – użyj koloru nr 6N
Rozjaśnić włosy o jeden ton – użyj koloru 7N.
Przyciemnić włosy o jeden ton – użyj koloru 5N.
Jeśli wahasz się w  wyborze pomiędzy dwoma kolorami, zawsze powinnaś zacząć od jaśniejszego odcienia. Łatwo przyciemnić włosy, ale gdy już dojdzie do wniknięcia koloru nie jest łatwo go rozjaśnić.
Jeśli twoje włosy są bardziej porowate z powodu wcześniejszego farbowania lub trwałej lub po prostu zostały wysuszone przez słońce, będą one absorbować więcej koloru i w efekcie koloryzacji staną się ciemniejsze.

WYBIERZ SWÓJ KOLOR

Herbatint oferuje gamę 36 kolorów spośród, których możesz wybrać idealny odcień. Przejdź do Poradnika Kolorów na stronie głównej
i znajdź odpowiedni dla siebie kolor. Pamiętaj, że dzięki aplikacji Herbatint możesz tworzyć różne  odcienie łącząc kolory w różnych kompozycjach. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące mieszania dwóch lub więcej kolorów.

TEST DERMATOLOGICZNY

CZY TWOJA SKÓRA JEST WRAŻLIWA NA SKŁADNIKI FARBY HERBATINT?

Jak samemu wykonać test?

Herbatint jest wolny od amoniaku (który uszkadza łuskę włosów) i nie stosuje parabenów jako środków konserwujących lub rezorcyny do barwienia. Brak alkoholu i perfum zapobiega wysuszeniu włosów. Nie zawiera niklu, a zastosowany aktywator ma bardzo niskie stężenie nadtlenku wodoru (mniej niż 3% po zmieszaniu), czyli ilość znacznie poniżej granicy 6% ustalonej przez prawodawstwo europejskie (WE nr 1223/2009 ).
Farba do włosów Herbatint została z powodzeniem przetestowana na skórze wrażliwej (patrz poniżej).  Jednak zawsze zaleca się wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed użyciem, aby wykryć ewentualną nietolerancję składników zawartych w produkcie. Pamiętaj, że nawet na zioła można być uczulonym.

Jeśli po 48 godzinach nie wystąpi reakcja alergiczna, można bez obaw nałożyć farbę Herbatint na włosy. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie lub pieczenie na testowanym obszarze, natychmiast spłukaj to miejsce zimną wodą i NIE PRZYSTĘPUJ do koloryzacji. Jeżeli problem będzie się utrzymywał, zasięgnij porady lekarza.    

JAK NAKŁADAĆ FARBĘ HERBATINT ?

Odmierz taką samą ilość farby i aktywatora do plastikowej lub szklanej miseczki (nie metalowej), ilość zależy od długości i objętości włosów.

Za pomocą pędzla zmieszaj farbę z aktywatorem, aż do uzyskania konsystencji żelu. Nałóż żel pędzlem, zaczynając od nasady włosów i schodząc w dół, tak aby je całkowicie pokryć. Żel nakładaj na suche, nieumyte włosy.


Pozostaw na 40 minut, przestrzegając czasu farbowania.

Spłucz dokładnie, aż woda będzie całkowicie czysta. Podczas płukania głowę odchyl do tyłu, aby produkt nie dostał się do oczu. Następnie  umyj dwukrotnie włosy Szamponem Normalizującym Herbatint .

Na zakończenie koloryzacji nałóż na 5 minut regenerującą Królewskieą Odżywkę w kremie, a następnie spłucz włosy wodą.

PAMIĘTAJ

Starannie zakręć buteleczki z niewykorzystaną, niezmieszaną zawartością i zachowaj je  do następnej aplikacji.
Szczegóły w ulotce dołączonej do farby.

UŻYWASZ HERBATINT PIERWSZY RAZ ?

Aby uzyskać profesjonalny rezultat, zalecamy podzielenie włosów na cztery równe części, dzieląc je na połowę za pomocą grzebienia:

Pierwsza, pionowo od środka przedniej linii włosów do środka tylnej linii włosów


Druga, poziomo od jednego ucha do drugiego.

W przypadku bardzo grubych włosów nakładaj produkt na niewielkie pasma, aby upewnić się, że barwnik równomiernie dociera do wszystkich włosów. Zawsze zaczynaj od przodu.

1. WŁOSY JESZCZE NIE KOLORYZOWANE

Nakładaj farbę pasmo za pasmem, rozprowadzając ją od nasady włosów do końcówek

Pozostaw farbę na 40 minut.

2. WŁOSY, KTÓRE JUŻ BYŁY KOLORYZOWANE

Nałóż farbę tylko na odrosty. Zacznij od przodu głowy i kontynuuj do tyłu głowy.

Pozostaw farbę na 30 minut.

Nałóż resztę farby na całą długość włosów i pozostaw na dodatkowe 10 minut, tak aby łączny czas farbowania  wyn. 40 minut.

KIEDY UPŁYNIE CZAS FARBOWANIA

Dokładnie spłucz włosy, aż do uzyskania idealnie czystej wody. Spłukuj włosy, przechylając głowę do, aby uniknąć kontaktu z oczami.

Nałóż Szampon Normalizujący Herbatint i dokładnie spłucz włosy, zrób to dwa razy.

Nałóż Królewską Odżywkę w kremie i pozostaw na 5 minut, po czym spłucz włosy wodą, wysusz i ułóż fryzurę tak jak to zwykle czynisz.

JAK PERFEKCYJNIE POKRYĆ SIWE WŁOSY ?

Kolory z serii Naturalnej (N) od 1N do 8N pokrywają w 100% siwe włosy już od pierwszej aplikacji. Odcienie 9N i 10N mają wyjątkowo niskie stężenie barwiących pigmentów, dlatego aby uzyskać najlepsze pokrycie, muszą być zmieszane z niewielką ilością koloru 8N.

Jeśli chcesz użyć jednego z kolorów z serii Popielatej (C), Złotej (D), Miedzianej (R), Miedziano- Złotej (DR), Mahoniowej (M) lub Modny Błysk (FF) i masz wysoki procent siwych włosów, dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wymieszać wybrany kolor (na przykład 4R) z odpowiednim odcieniem z serii Naturalnej (w tym przypadku z kolorem 4N). Z reguły im wyższy procent siwych włosów, tym większą ilość koloru z serii N należy dodać do wybranego odcienia (patrz tabela). Przykład: jeśli masz wysoki procent siwych włosów (ponad 60%) i zdecydowałaś się użyć 4R, zalecamy zmieszanie 40 ml 4N z 20 ml 4R i uzupełnienie tej mieszanki aktywatorem w ilości 60 ml,  aby zachować proporcję 1:1.

PAMIĘTAJ

Aby uzyskać profesjonalny wynik, zalecamy podzielenie włosów na cztery równe części, dzieląc je na połowę za pomocą grzebienia:

Pierwsza, pionowo od środka przedniej linii włosów do środka tylnej linii włosów.

Druga, poziomo, od jednego ucha do drugiego.

W przypadku bardzo grubych włosów należy nakładać farbę na cienkie pasma, aby upewnić się, że barwnik równomiernie dociera do wszystkich włosów. Zawsze zaczynaj od przodu. Rozpocznij nakładanie od czoła, gdzie zazwyczaj koncentruje się największa ilość siwych włosów. Aby idealnie pokryć siwe włosy w miejscach ich największej koncentracji (np. na skroniach) nałóż na ten obszar grubszą warstwę farby. Weź to pod uwagę przy sporządzaniu ilości produktu do użycia.

JAK MIESZAĆ KOLORY Z SERII MODNY BŁYSK (FF), GDY SĄ SIWE WŁOSY ?

Jeśli występuje duży procent siwych włosów, dla uzyskania najlepszego efektu zalecamy użycie kolorów z serii FF (Modny Błysk) w połączeniu z kolorami z serii Naturalnej. W przeciwnym razie kolor może wyjść jaśniejszy od oczekiwanego.

Jeśli wybierzesz kolor FF3, połącz go z kolorem z serii Naturalnej 5N.

Jeśli wybierzesz inny kolor z serii Modny Błysk (FF), połącz go z kolorem z serii Naturalnej 7N.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym pokazujemy jak perfekcyjnie pokryć siwe włosy

JAK MIESZAĆ DWA LUB WIĘCEJ KOLORÓW ?

36 kolorów Herbatint można ze sobą mieszać. Dzięki Herbatint możesz stworzyć swój niepowtarzalny, indywidualny wygląd. Mieszając dwa lub więcej odcieni, należy zawsze pamiętać o proporcji mieszania 1:1 między kolorem, a aktywatorem. Jeśli chcesz zmieszać tę samą ilość dwóch kolorów, powiedzmy 6N i 7D, połącz 30 (ml) 6N + 30 (ml) 7D (= 60 ml koloru) i dodaj 60 (ml) aktywatora. Mierz, miksuj i aplikuj, a w trzech prostych krokach możesz stworzyć kolor, który najlepiej pasuje do Twojej osobowości!

PAMIĘTAJ

Używając farb Herbatint, twój fryzjer z powodzeniem może wykonywać inne zabiegi jak pasemka, prostowanie włosów czy układanie loków.
Oto kilka wskazówek, jak dostosować swój kolor:

JAK ZREDUKOWAĆ LUB ZNEUTRALIZOWAĆ CIEPŁE REFLEKSY

Użyj koloru z serii C przeznaczonej do zneutralizowania i / lub zredukowania niepożądanych czerwonych lub miedzianych refleksów, mieszając je
z naturalnym odcieniem, który chcesz uzyskać. Na przykład, masz kolor 5D z serii Złotej i chcesz otrzymać 5N z serii Naturalnej?
Zastosuj:

2 CZĘŚCI KOLORU Z SERII 5N + 1 CZĘŚĆ KOLORU Z SERII 6C

lub jeśli nakładasz 60 (ml) koloru: Zmieszaj: 40 (ml) koloru 5N + 20 (ml) koloru 6C Dodaj 60 (ml) aktywatora tak, aby zachować proporcję 1:1 między kolorem i aktywatorem.

PODKREŚL LUB ZAAKCENTUJ PASEMKA

Użyj kolorów z serii FF Modny Błysk, wybierając te same odcienie z serii, z której będziesz korzystać. Na przykład zaczynasz od 7R z serii Miedzianej
i chcesz uzyskać poziom 7 z intensywnymi pasemkami? Zastosuj:

2 CZĘŚCI 7R + 1 CZĘŚĆ FF6

lub jeśli nakładasz 60 (ml) koloru:
 Zmieszaj: 40 (ml) koloru 7R + 20 (ml) koloru FF6. Dodaj 60 (ml) aktywatora tak, aby zachować proporcję 1:1 między kolorem i aktywatorem.
 

ZOBACZ INSTRUKTAŻ FILMOWY

DOBIERZ SWÓJ IDEALNY ODCIEŃ

Chcesz mieć niepowtarzalny wygląd, który idealnie wyrazi twoją osobowość? Możesz zmieszać dwa kolory Herbatint i stworzyć swój unikalny odcień. Zastosuj dwie różne mieszanki. Jedną nałóż u nasady włosów, aby osiągnąć swój naturalny odcień, drugą nałóż na pozostałą długość, aby uzyskać na włosach więcej ciepła
i refleksów.

JAK ZMIESZAĆ ZE SOBĄ KOLORY HERBATINT ?

SZUKASZ IDEALNEGO KOLORU ? Dzięki Herbatint możesz go sama stworzyć !    Zmieszaj dwa kolory
i uzyskaj swój jedyny, niepowtarzalny odcień. Obejrzyj ten samouczek, aby dowiedzieć się jak to zrobić! 

instrukcja poniżej :

1. WYBIERZ SWÓJ NATURALNY ODCIEŃ – JEST TO PIERWSZY KOLOR TWOJEJ MIESZANKI

Na wzorniku Herbatint znajdź serię Naturalną i w zakresie kolorów od 1N do 10N znajdź swój kolor, porównując go z  kolorem u nasady twoich włosów. 

2. WYBIERZ SWÓJ POŻĄDANY ODCIEŃ – JEST TO DRUGI KOLOR TWOJEJ MIESZANKI

Dodaj do swojego naturalnego koloru drugi odcień wybrany z kolorów z serii Miedzianej (R), Złotej (D), Mahoniowej (M) lub Popielatej (C), który jest na tym samym poziomie ( te same numery koloru) lub jest jaśniejszy od twojego naturalnego koloru. Popatrz na sugestie zawarte w samouczku i znajdź swój idealny mix kolorów!

3. ZMIESZAJ OBA KOLORY I NADAJ SWOIM WŁOSOM SUBTELNEGO BLASKU !

Kiedy już wybierzesz jakie kolory chcesz zmieszać, postępuj wg poniższych prostych kroków:

Zacznij od nasady włosów
Mieszanka nr 1: zmieszaj 40 ml koloru z serii Naturalnej i  20 ml wybranego koloru z serii Miedzianej (R), Złotej (D), Mahoniowej (M) lub Popielatej (C), (40ml+20ml=60 ml koloru), następnie dodaj 60 ml aktywatora.
Kolor i aktywator mieszamy zawsze w proporcji 1:1. Nałóż mieszankę u nasady włosów.
Odczekaj 30 minut.

Teraz nałóż na pozostałą długość włosów
Mieszanka nr 2: zmieszaj pozostałe 20 ml koloru z serii Naturalnej i 40 ml wybranego koloru z serii Miedzianej (R), Złotej (D), Mahoniowej (M) lub Popielatej (C), (20ml+40ml=60 ml koloru), następnie dodaj 60 ml aktywatora. Kolor i aktywator mieszamy zawsze w proporcji 1:1. Nałóż mieszankę na pozostałą długość włosów.
Odczekaj 10 minut.

Łączny czas farbowania ( włosy u nasady + pozostała długość): 40 minut.
Na zakończenie koloryzacji dokładnie spłucz włosy, umyj dwukrotnie Szamponem Normalizującym, po czym nałóż na 5 minut Królewską Odżywkę
w kremie i ponownie spłucz włosy. Wysusz jak zwykle.
Twoje włosy są  piękne, zdrowe i mają idealnie wybrany przez Ciebie odcień !

WŁOSY UTLENIONE LUB PO HENNIE- CO ZROBIĆ ?

WŁOSY UTLENIONE

Herbatint może przywrócić włosom naturalny kolor. Jeśli chcesz przyciemnić włosy o 2 lub 3 odcienie:

aby uzyskać kolor Ciemny Blond (6N) lub jaśniejszy, zmieszaj kolor Naturalny (N) z odcieniem z serii Złotej (D)

aby uzyskać kolor Jasny Brąz (5N) lub ciemniejszy, zmieszaj kolor Naturalny (N) z kolorem z serii Miedzianej (R) 

Pamiętaj, aby skrócić czas koloryzacji o 10 minut, ponieważ tlenione włosy są szczególnie porowate i wchłaniają więcej koloru.

WŁOSY PO TRWAŁEJ ONDULACJI

Nie zaleca się barwienia włosów natychmiast po trwałej ondulacji. Lepiej, jeśli poczekasz około dwóch tygodni. Czas koloryzacji powinien zostać skrócony o 10 minut i powininnaś wybrać jaśniejszy odcień niż ten, który chciałbyś uzyskać.

HENNA

Henna tworzy na włosach powłokę, utrudniając w ten sposób przenikanie kolorów. Bez względu na kolorystykę, możesz uzyskać niepełny i nierówny kolor. Z każdym kolejnym farbowaniem efekt koloryzacji będzie coraz lepszy.

SKŁAD

POBIERZ składy trwałych naturalnych farb Herbatint oraz linii do pielęgnacji włosów

POBIERZ składy szamponu i odżywki BIO Moringa

Produkty z linii Herbatint zawierają oznakowanie

PETA – sprzeciwiającej się okrucieństwu wobec zwierząt

Są zarejestrowane w UK Vegan Society (odpowiednie dla wegan)

Są pakowane w karton wyprodukowany ze zrównoważonych odpowiednich zasobów gospodarki leśnej

Zawierają certyfikowane składniki organiczne

Drogie Klientki/Klienci !

Farby HERBATINT zawierają etanoloaminę (należy do grupy MEA), która jest najbezpieczniejszym środkiem zasadowym, jaki można stosować na skórze ludzkiej głowy. Jest on niezbędny, aby unieść łuski włosa i uzyskać trwały efekt jego koloryzacji. Etanoloamina, która jest pochodną oleju kokosowego, jest organicznym związkiem zasadowym, szczególnie bezpiecznym dzięki swojej dużej masie cząsteczkowej. Cząsteczka etanoloaminy ma masę cząsteczkową 67, podczas gdy masa cząsteczkowa amoniaku to 8, a więc jej molekuła jest zbyt duża, by mogła być zaabsorbowana przez mieszek włosowy lub pory skóry i w efekcie nie przenika do ciała człowieka. Etanoloamina nie ma tak silnego i nieprzyjemnego zapachu jak amoniak. Czyni to etanoloaminę znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla amoniaku, ponieważ nie powoduje ona podrażnień układu oddechowego, oczu, ani żadnych innych tego rodzaju dolegliwości.
Etanoloamina jest składnikiem stosunkowo droższym. Amoniak jest tani ( i z oszczędności stosowany w farbach do włosów), ale ogromnie szkodliwy dla łuski i mieszka włosa, gruczołów łojowych, a także powoduje wypadanie włosów.
Składy recepturowe farb do włosów HERBATINT zawierają etanoloaminę w niskim stężeniu, zapewniającym najwyższe bezpieczeństwo stosowania. Ze swej strony możemy przekazać dodatkową radę jaką zalecają fryzjerzy: po każdym farbowaniu bardzo dokładnie, 2 razy , umyjcie swoje włosy aby usunąć resztki farby. Rada dotyczy każdej farby. Oczywiście włosy myjemy szamponem bez SLS-ów i parabenów.

Trwała farba Herbatint

CO TO JEST HERBATINT?

Herbatint to kompleksowy program zapewniający włosom zdrowy naturalny wygląd. Linia produktów Herbatint obejmuje: HERBATINT- TRWAŁE ZIOŁOWE FARBY DO WŁOSÓW W ŻELU, W 36 KOLORACH ORAZ PRODUKTY DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW.  RECEPTURA HERBATINT to farbowanie naturalne, bez szkody dla struktury włosów. Jest to specjalnie opracowana formuła opierająca się na 8 organicznych ekstraktach ziołowych, która zapewnia łagodne wniknięcie barwnika w strukturę włosa i nadaje włosom niespotykanie naturalny kolor. Pomimo, że produkt nie zawiera amoniaku, a w jego składzie jest tylko niewielka ilość wody utlenionej i znikoma ilość chemicznego pigmentu, farba jest perfekcyjnie skuteczna w pokrywaniu siwych włosów i łatwa do zastosowania. Włosy po zastosowaniu produktów Herbatint nabierają połysku, miękkości i objętości. FARBY HERBATINT NIE ZAWIERAJĄ AMONIAKU, REZORCYNY, PARABENÓW, ALKOHOLU, GLUTENU i PRZYKREGO ZAPACHU.

CZY PRODUKTY HERBATINT SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH? CZY SĄ PRZYJAZNE      ŚRODOWISKU?

Herbatint nie jest testowany na zwierzętach i jest wykonany zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami (GMP). Herbatint wykorzystuje całkowicie podlegający recyklingowi papier o kontrolowanym pochodzeniu. Jest odpowiedni dla wegan, ponieważ nie zawiera żadnego składnika pochodzenia zwierzęcego. Opakowanie można całkowicie poddać recyklingowi, co zapobiega powstawaniu odpadów i ogranicza wpływ na środowisko.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY FARBĄ HERBATINT, A HENNĄ ?

W przeciwieństwie do henny, farby do włosów Herbatint są w postaci żelu, co znacznie ułatwia ich nakładanie oraz nie posiadają zapachu. Henna tworzy otoczkę wokół włosa bardzo utrudniając koloryzację innymi produktami. Herbatint delikatnie wnika we włosy, nie uszkadzając ich, daje naturalny i świetlisty kolor. Jest dostępny w 36 odcieniach, które można łączyć ze sobą, w przeciwieństwie do henny, która oferuje ograniczony wybór kolorów.

CZY HERBATINT SKUTECZNIE POKRYJE MOJE SIWE WŁOSY ? 

Wszystkie kolory Herbatint pokrywają siwe włosy od pierwszej aplikacji. Jednak jeśli masz ponad 30% siwych włosów, a wybrany przez ciebie kolor pochodzi z serii Złotej, Miedzianej, Miedziano – Złotej, Mahoniowej, Popielatej  lub Modny Błysk , dla uzyskania idealnego efektu kolorystycznego należy wymieszać wybrany odcień z tym samym numerem koloru z serii Naturalnej. Na przykład, jeśli masz 50% siwych włosów, a wybrany kolor to 6D (ciemno złoty blond), sugerujemy zmieszanie 6D z taką samą ilością 6N (ciemny blond). Pamiętaj, aby użyć ilości aktywatora równej całkowitej ilości dwóch barwników. Kolor i aktywator muszą zawsze być mieszane w równych częściach (1: 1).

JAK WYBRAĆ SWÓJ KOLOR?

Farby Herbatint zainspirowane naturą, zostały stworzone, aby zadbać o zdrowie i piękno Twoich włosów. Wybierz kolor w trzech podstawowych krokach:

WYBIERZ SWÓJ NATURALNY CZYLI BAZOWY KOLOR WŁOSÓW

Używając skali kolorów w serii Naturalnej w zakresie od 1N do 10N  znajdź numer koloru odpowiadający twojemu naturalnemu odcieniowi. Pamiętaj, że musisz wziąć pod uwagę kolor włosów u nasady włosów, a nie na ich długości. Umożliwi to określenie początkowego, bazowego koloru.

ZDECYDUJ CZY CHCESZ ROZJAŚNIĆ, UTRZYMAĆ CZY PRZYCIEMNIĆ KOLOR WŁOSÓW.

Czy chcesz, aby twoje włosy były jaśniejsze, ciemniejsze, czy wolałabyś zachować naturalny odcień i tylko ożywić swój kolor? Dzięki delikatnej formule, która chroni strukturę włosa, farby Herbatint pozwalają rozjaśnić twój naturalny kolor do 2 tonów.
Np. jeżeli twój naturalny kolor to 6N (ciemny blond) i chcesz:
Zachować naturalny odcień – użyj koloru nr 6N
Rozjaśnić włosy o jeden ton – użyj koloru 7N.
Przyciemnić włosy o jeden ton – użyj koloru 5N.
Jeśli wahasz się w  wyborze pomiędzy dwoma kolorami, zawsze powinnaś zacząć od jaśniejszego odcienia. Łatwo przyciemnić włosy, ale gdy już dojdzie do wniknięcia koloru nie jest łatwo go rozjaśnić.
Jeśli twoje włosy są bardziej porowate z powodu wcześniejszego farbowania lub trwałej lub po prostu zostały wysuszone przez słońce, będą one absorbować więcej koloru i w efekcie koloryzacji staną się ciemniejsze.

WYBIERZ SWÓJ KOLOR

Herbatint oferuje gamę 36 kolorów spośród, których możesz wybrać idealny odcień. Przejdź do Poradnika Kolorów na stronie głównej
i znajdź odpowiedni dla siebie kolor. Pamiętaj, że dzięki aplikacji Herbatint możesz tworzyć różne  odcienie łącząc kolory w różnych kompozycjach. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące mieszania dwóch lub więcej kolorów.

CZY TWOJA SKÓRA JEST WRAŻLIWA NA SKŁADNIKI FARBY HERBATINT?

Jak samemu wykonać test?

Herbatint jest wolny od amoniaku (który uszkadza łuskę włosów) i nie stosuje parabenów jako środków konserwujących lub rezorcyny do barwienia. Brak alkoholu i perfum zapobiega wysuszeniu włosów. Nie zawiera niklu, a zastosowany aktywator ma bardzo niskie stężenie nadtlenku wodoru (mniej niż 3% po zmieszaniu), czyli ilość znacznie poniżej granicy 6% ustalonej przez prawodawstwo europejskie (WE nr 1223/2009 ).
Farba do włosów Herbatint została z powodzeniem przetestowana na skórze wrażliwej (patrz poniżej).  Jednak zawsze zaleca się wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed użyciem, aby wykryć ewentualną nietolerancję składników zawartych w produkcie. Pamiętaj, że nawet na zioła można być uczulonym.

Jeśli po 48 godzinach nie wystąpi reakcja alergiczna, można bez obaw nałożyć farbę Herbatint na włosy. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie lub pieczenie na testowanym obszarze, natychmiast spłukaj to miejsce zimną wodą i NIE PRZYSTĘPUJ do koloryzacji. Jeżeli problem będzie się utrzymywał, zasięgnij porady lekarza.    

JAK NAKŁADAĆ FARBĘ HERBATINT?

Odmierz taką samą ilość farby i aktywatora do plastikowej lub szklanej miseczki (nie metalowej), ilość zależy od długości i objętości włosów.

Za pomocą pędzla zmieszaj farbę z aktywatorem, aż do uzyskania konsystencji żelu. Nałóż żel pędzlem, zaczynając od nasady włosów i schodząc w dół, tak aby je całkowicie pokryć. Żel nakładaj na suche, nieumyte włosy.


Pozostaw na 40 minut, przestrzegając czasu farbowania.

Spłucz dokładnie, aż woda będzie całkowicie czysta. Podczas płukania głowę odchyl do tyłu, aby produkt nie dostał się do oczu. Następnie  umyj dwukrotnie włosy Szamponem Normalizującym Herbatint .

Na zakończenie koloryzacji nałóż na 5 minut regenerującą Królewskieą Odżywkę w kremie, a następnie spłucz włosy wodą.

PAMIĘTAJ

Starannie zakręć buteleczki z niewykorzystaną, niezmieszaną zawartością i zachowaj je  do następnej aplikacji.
Szczegóły w ulotce dołączonej do farby.

UŻYWASZ HERBATINT PIERWSZY RAZ?

Aby uzyskać profesjonalny rezultat, zalecamy podzielenie włosów na cztery równe części, dzieląc je na połowę za pomocą grzebienia:

Pierwsza, pionowo od środka przedniej linii włosów do środka tylnej linii włosów

Druga, poziomo od jednego ucha do drugiego.

W przypadku bardzo grubych włosów nakładaj produkt na niewielkie pasma, aby upewnić się, że barwnik równomiernie dociera do wszystkich włosów. Zawsze zaczynaj od przodu.

1. WŁOSY JESZCZE NIE KOLORYZOWANE

Nakładaj farbę pasmo za pasmem, rozprowadzając ją od nasady włosów do końcówek. Pozostaw farbę na 40 minut.

2. WŁOSY, KTÓRE JUŻ BYŁY KOLORYZOWANE

Nałóż farbę tylko na odrosty. Zacznij od przodu głowy i kontynuuj do tyłu głowy. Pozostaw farbę na 30 minut. Nałóż resztę farby na całą długość włosów i pozostaw na dodatkowe 10 minut, tak aby łączny czas farbowania  wyn. 40 minut.

KIEDY UPŁYNIE CZAS FARBOWANIA

Dokładnie spłucz włosy, aż do uzyskania idealnie czystej wody. Spłukuj włosy, przechylając głowę do, aby uniknąć kontaktu z oczami. Nałóż Szampon Normalizujący Herbatint i dokładnie spłucz włosy, zrób to dwa razy. Nałóż Królewską Odżywkę w kremie i pozostaw na 5 minut, po czym spłucz włosy wodą, wysusz i ułóż fryzurę tak jak to zwykle czynisz.

JAK PERFEKCYJNIE POKRYĆ SIWE WŁOSY ?

Kolory z serii Naturalnej (N) od 1N do 8N pokrywają w 100% siwe włosy już od pierwszej aplikacji. Odcienie 9N i 10N mają wyjątkowo niskie stężenie barwiących pigmentów, dlatego aby uzyskać najlepsze pokrycie, muszą być zmieszane z niewielką ilością koloru 8N.

Jeśli chcesz użyć jednego z kolorów z serii Popielatej (C), Złotej (D), Miedzianej (R), Miedziano- Złotej (DR), Mahoniowej (M) lub Modny Błysk (FF) i masz wysoki procent siwych włosów, dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wymieszać wybrany kolor (na przykład 4R) z odpowiednim odcieniem z serii Naturalnej (w tym przypadku z kolorem 4N). Z reguły im wyższy procent siwych włosów, tym większą ilość koloru z serii N należy dodać do wybranego odcienia (patrz tabela). Przykład: jeśli masz wysoki procent siwych włosów (ponad 60%) i zdecydowałaś się użyć 4R, zalecamy zmieszanie 40 ml 4N z 20 ml 4R i uzupełnienie tej mieszanki aktywatorem w ilości 60 ml,  aby zachować proporcję 1:1.

PAMIĘTAJ

Aby uzyskać profesjonalny wynik, zalecamy podzielenie włosów na cztery równe części, dzieląc je na połowę za pomocą grzebienia:

Pierwsza, pionowo od środka przedniej linii włosów do środka tylnej linii włosów.

Druga, poziomo, od jednego ucha do drugiego.

W przypadku bardzo grubych włosów należy nakładać farbę na cienkie pasma, aby upewnić się, że barwnik równomiernie dociera do wszystkich włosów. Zawsze zaczynaj od przodu. Rozpocznij nakładanie od czoła, gdzie zazwyczaj koncentruje się największa ilość siwych włosów. Aby idealnie pokryć siwe włosy w miejscach ich największej koncentracji (np. na skroniach) nałóż na ten obszar grubszą warstwę farby. Weź to pod uwagę przy sporządzaniu ilości produktu do użycia.

JAK MIESZAĆ KOLORY Z SERII MODNY BŁYSK (FF), GDY SĄ SIWE WŁOSY ?

Jeśli występuje duży procent siwych włosów, dla uzyskania najlepszego efektu zalecamy użycie kolorów z serii FF (Modny Błysk) w połączeniu z kolorami z serii Naturalnej. W przeciwnym razie kolor może wyjść jaśniejszy od oczekiwanego.

Jeśli wybierzesz kolor FF3, połącz go z kolorem z serii Naturalnej 5N.

Jeśli wybierzesz inny kolor z serii Modny Błysk (FF), połącz go z kolorem z serii Naturalnej 7N.

JAK MIESZAĆ DWA LUB WIECEJ KOLORÓW?

36 kolorów Herbatint można ze sobą mieszać. Dzięki Herbatint możesz stworzyć swój niepowtarzalny, indywidualny wygląd. Mieszając dwa lub więcej odcieni, należy zawsze pamiętać o proporcji mieszania 1:1 między kolorem, a aktywatorem. Jeśli chcesz zmieszać tę samą ilość dwóch kolorów, powiedzmy 6N i 7D, połącz 30 (ml) 6N + 30 (ml) 7D (= 60 ml koloru) i dodaj 60 (ml) aktywatora. Mierz, miksuj i aplikuj, a w trzech prostych krokach możesz stworzyć kolor, który najlepiej pasuje do Twojej osobowości!

PAMIĘTAJ

Używając farb Herbatint, twój fryzjer z powodzeniem może wykonywać inne zabiegi jak pasemka, prostowanie włosów czy układanie loków.
Oto kilka wskazówek, jak dostosować swój kolor:

JAK ZREDUKOWAĆ LUB ZNEUTRALIZOWAĆ CIEPŁE REFLEKSY

Użyj koloru z serii C przeznaczonej do zneutralizowania i / lub zredukowania niepożądanych czerwonych lub miedzianych refleksów, mieszając je
z naturalnym odcieniem, który chcesz uzyskać. Na przykład, masz kolor 5D z serii Złotej i chcesz otrzymać 5N z serii Naturalnej?
Zastosuj:

2 CZĘŚCI KOLORU Z SERII 5N + 1 CZĘŚĆ KOLORU Z SERII 6C

lub jeśli nakładasz 60 (ml) koloru: Zmieszaj: 40 (ml) koloru 5N + 20 (ml) koloru 6C Dodaj 60 (ml) aktywatora tak, aby zachować proporcję 1:1 między kolorem i aktywatorem.

PODKREŚL LUB ZAAKCENTUJ PASEMKA

Użyj kolorów z serii FF Modny Błysk, wybierając te same odcienie z serii, z której będziesz korzystać. Na przykład zaczynasz od 7R z serii Miedzianej
i chcesz uzyskać poziom 7 z intensywnymi pasemkami? Zastosuj:

2 CZĘŚCI 7R + 1 CZĘŚĆ FF6

lub jeśli nakładasz 60 (ml) koloru:
 Zmieszaj: 40 (ml) koloru 7R + 20 (ml) koloru FF6. Dodaj 60 (ml) aktywatora tak, aby zachować proporcję 1:1 między kolorem i aktywatorem.

DOBIERZ SWÓJ INDYWIDUALNY ODCIEŃ

Chcesz mieć niepowtarzalny wygląd, który idealnie wyrazi twoją osobowość? Możesz zmieszać dwa kolory Herbatint i stworzyć swój unikalny odcień. Zastosuj dwie różne mieszanki. Jedną nałóż u nasady włosów, aby osiągnąć swój naturalny odcień, drugą nałóż na pozostałą długość, aby uzyskać na włosach więcej ciepła
i refleksów.

JAK ZMIESZAĆ ZE SOBĄ KOLORY HERBATINT ?

https://youtube.com/watch?v=zqA_oEnsY4g%3Ffeature%3Doembed

SZUKASZ IDEALNEGO KOLORU ? Dzięki Herbatint możesz go sama stworzyć !    Zmieszaj dwa kolory
i uzyskaj swój jedyny, niepowtarzalny odcień. Obejrzyj ten samouczek, aby dowiedzieć się jak to zrobić! 

instrukcja poniżej :

1. WYBIERZ SWÓJ NATURALNY ODCIEŃ – JEST TO PIERWSZY KOLOR TWOJEJ MIESZANKI

Na wzorniku Herbatint znajdź serię Naturalną i w zakresie kolorów od 1N do 10N znajdź swój kolor, porównując go z  kolorem u nasady twoich włosów. 

2. WYBIERZ SWÓJ POŻĄDANY ODCIEŃ – JEST TO DRUGI KOLOR TWOJEJ MIESZANKI

Dodaj do swojego naturalnego koloru drugi odcień wybrany z kolorów z serii Miedzianej (R), Złotej (D), Mahoniowej (M) lub Popielatej (C), który jest na tym samym poziomie ( te same numery koloru) lub jest jaśniejszy od twojego naturalnego koloru. Popatrz na sugestie zawarte w samouczku i znajdź swój idealny mix kolorów!

3. ZMIESZAJ OBA KOLORY I NADAJ SWOIM WŁOSOM SUBTELNEGO BLASKU !

Kiedy już wybierzesz jakie kolory chcesz zmieszać, postępuj wg poniższych prostych kroków:

Zacznij od nasady włosów
Mieszanka nr 1: zmieszaj 40 ml koloru z serii Naturalnej i  20 ml wybranego koloru z serii Miedzianej (R), Złotej (D), Mahoniowej (M) lub Popielatej (C), (40ml+20ml=60 ml koloru), następnie dodaj 60 ml aktywatora.
Kolor i aktywator mieszamy zawsze w proporcji 1:1. Nałóż mieszankę u nasady włosów.
Odczekaj 30 minut.

Teraz nałóż na pozostałą długość włosów
Mieszanka nr 2: zmieszaj pozostałe 20 ml koloru z serii Naturalnej i 40 ml wybranego koloru z serii Miedzianej (R), Złotej (D), Mahoniowej (M) lub Popielatej (C), (20ml+40ml=60 ml koloru), następnie dodaj 60 ml aktywatora. Kolor i aktywator mieszamy zawsze w proporcji 1:1. Nałóż mieszankę na pozostałą długość włosów.
Odczekaj 10 minut.

Łączny czas farbowania ( włosy u nasady + pozostała długość): 40 minut.
Na zakończenie koloryzacji dokładnie spłucz włosy, umyj dwukrotnie Szamponem Normalizującym, po czym nałóż na 5 minut Królewską Odżywkę
w kremie i ponownie spłucz włosy. Wysusz jak zwykle.
Twoje włosy są  piękne, zdrowe i mają idealnie wybrany przez Ciebie odcień !

WŁOSY UTLENIONE I PO HENNIE – CO ZROBIĆ

WŁOSY UTLENIONE

Herbatint może przywrócić włosom naturalny kolor. Jeśli chcesz przyciemnić włosy o 2 lub 3 odcienie:

aby uzyskać kolor Ciemny Blond (6N) lub jaśniejszy, zmieszaj kolor Naturalny (N) z odcieniem z serii Złotej (D)

aby uzyskać kolor Jasny Brąz (5N) lub ciemniejszy, zmieszaj kolor Naturalny (N) z kolorem z serii Miedzianej (R) 

Pamiętaj, aby skrócić czas koloryzacji o 10 minut, ponieważ tlenione włosy są szczególnie porowate i wchłaniają więcej koloru.

WŁOSY PO TRWAŁEJ ONDULACJI

Nie zaleca się barwienia włosów natychmiast po trwałej ondulacji. Lepiej, jeśli poczekasz około dwóch tygodni. Czas koloryzacji powinien zostać skrócony o 10 minut i powininnaś wybrać jaśniejszy odcień niż ten, który chciałbyś uzyskać.

HENNA

Henna tworzy na włosach powłokę, utrudniając w ten sposób przenikanie kolorów. Bez względu na kolorystykę, możesz uzyskać niepełny i nierówny kolor. Z każdym kolejnym farbowaniem efekt koloryzacji będzie coraz lepszy.

Henna Vegetal Color Herbatint

Jakie ekstrakty roślinne zawiera trwała farba Herbatint?

Wszystkie ekstrakty roślinne są wysokiej jakości organicznymi składnikami, potwierdzone dokumentem od producenta.

Oczar Wirginijski (Hammelis Virgiana) – Bogaty we flawonoidy i olejki eteryczne, chroni skórę głowy.

Aloes (Aloe Vera Barbadensis)  – Chroni i odżywia włosy podczas koloryzacji.

Meadowfoam (Limnanthes Alba) – Nawilża i dodaje włosom blasku.

Jeżówka Wąskolistna(Echinacea Angustifolia) – Działa antyseptycznie i nawilżająco.

Orzech Włoski (Juglans Regia) – Działa oczyszczająco i zwiększa intensywność koloru.

Kora Chinowca Cinchona Calvisava – Wzmacnia i chroni skórę głowy.

Rabarbar Rheum Palmatum – Wzmacnia kolor i odżywia skórę głowy.

Biała Brzoza (Betula Alba) – Działa tonizująco i wygładzająco.