POBIERZ składy trwałych naturalnych farb Herbatint oraz linii do pielęgnacji włosów

POBIERZ składy szamponu i odżywki BIO Moringa

 

Produkty z linii Herbatint zawierają oznakowanie

PETA – sprzeciwiającej się okrucieństwu wobec zwierząt
Są zarejestrowane w UK Vegan Society (odpowiednie dla wegan)
Są pakowane w karton wyprodukowany ze zrównoważonych odpowiednich zasobów gospodarki leśnej
Zawierają certyfikowane składniki organiczne

Drogie Klientki/Klienci !

Farby HERBATINT zawierają etanoloaminę (należy do grupy MEA), która jest najbezpieczniejszym środkiem zasadowym, jaki można stosować na skórze ludzkiej głowy. Jest on niezbędny, aby unieść łuski włosa i uzyskać trwały efekt jego koloryzacji. Etanoloamina, która jest pochodną oleju kokosowego, jest organicznym związkiem zasadowym, szczególnie bezpiecznym dzięki swojej dużej masie cząsteczkowej. Cząsteczka etanoloaminy ma masę cząsteczkową 67, podczas gdy masa cząsteczkowa amoniaku to 8, a więc jej molekuła jest zbyt duża, by mogła być zaabsorbowana przez mieszek włosowy lub pory skóry i w efekcie nie przenika do ciała człowieka. Etanoloamina nie ma tak silnego i nieprzyjemnego zapachu jak amoniak. Czyni to etanoloaminę znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla amoniaku, ponieważ nie powoduje ona podrażnień układu oddechowego, oczu, ani żadnych innych tego rodzaju dolegliwości.
Etanoloamina jest składnikiem stosunkowo droższym. Amoniak jest tani ( i z oszczędności stosowany w farbach do włosów), ale ogromnie szkodliwy dla łuski i mieszka włosa, gruczołów łojowych, a także powoduje wypadanie włosów.
Składy recepturowe farb do włosów HERBATINT zawierają etanoloaminę w niskim stężeniu, zapewniającym najwyższe bezpieczeństwo stosowania. Ze swej strony możemy przekazać dodatkową radę jaką zalecają fryzjerzy: po każdym farbowaniu bardzo dokładnie, 2 razy , umyjcie swoje włosy aby usunąć resztki farby. Rada dotyczy każdej farby. Oczywiście włosy myjemy szamponem bez SLS-ów i parabenów.