CZY TWOJA SKÓRA JEST WRAŻLIWA NA SKŁADNIKI FARBY HERBATINT?

Jak samemu wykonać test?

Herbatint jest wolny od amoniaku (który uszkadza łuskę włosów) i nie stosuje parabenów jako środków konserwujących lub rezorcyny do barwienia. Brak alkoholu i perfum zapobiega wysuszeniu włosów. Nie zawiera niklu, a zastosowany aktywator ma bardzo niskie stężenie nadtlenku wodoru (mniej niż 3% po zmieszaniu), czyli ilość znacznie poniżej granicy 6% ustalonej przez prawodawstwo europejskie (WE nr 1223/2009 ).
Farba do włosów Herbatint została z powodzeniem przetestowana na skórze wrażliwej (patrz poniżej).  Jednak zawsze zaleca się wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed użyciem, aby wykryć ewentualną nietolerancję składników zawartych w produkcie. Pamiętaj, że nawet na zioła można być uczulonym.

Jeśli po 48 godzinach nie wystąpi reakcja alergiczna, można bez obaw nałożyć farbę Herbatint na włosy. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie lub pieczenie na testowanym obszarze, natychmiast spłukaj to miejsce zimną wodą i NIE PRZYSTĘPUJ do koloryzacji. Jeżeli problem będzie się utrzymywał, zasięgnij porady lekarza.