fbpx

WSKAZÓWKI

TEST DERMATOLOGICZNY

Herbatint jest wolny od amoniaku (który uszkadza łuskę włosów) i nie stosuje parabenów jako środków konserwujących lub rezorcyny do barwienia. Brak alkoholu i perfum zapobiega wysuszeniu włosów. Nie zawiera niklu, a zastosowany aktywator ma bardzo niskie stężenie nadtlenku wodoru (mniej niż 3% po zmieszaniu), czyli ilość znacznie poniżej granicy 6% ustalonej przez prawodawstwo europejskie (WE nr 1223/2009 ).
Farba do włosów Herbatint została z powodzeniem przetestowana na skórze wrażliwej. Jednak zawsze zaleca się wykonanie testu wrażliwości na 48 godzin przed użyciem, aby wykryć ewentualną nietolerancję składników zawartych w produkcie.
Niewielką powierzchnię skóry (np.wewnętrzną część przedramienia lub obszar za uchem) umyj wodą z mydłem i delikatnie osusz.
W plastikowym lub szklanym pojemniku wymieszaj w równych częściach małą ilość farby Herbatint i aktywatora. Zamknij szczelnie butelki.
Kilka kropli mieszanki nanieś na przygotowany wcześniej obszar. Pozostaw do wyschnięcia i zaklej plastrem.

Odczekaj 48 godzin, nie zmywając testowanego obszaru.

Jeśli po 48 godzinach nie wystąpi reakcja alergiczna, można bez obaw nałożyć farbę Herbatint na włosy. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie lub pieczenie na testowanym obszarze, natychmiast spłukaj to miejsce zimną wodą i NIE PRZYSTĘPUJ do koloryzacji. Jeżeli problem będzie się utrzymywał, zasięgnij porady lekarza.