Kolory z serii Naturalnej (N) od 1N do 8N pokrywają w 100% siwe włosy już od pierwszej aplikacji. Odcienie 9N i 10N mają wyjątkowo niskie stężenie barwiących pigmentów, dlatego aby uzyskać najlepsze pokrycie, muszą być zmieszane z niewielką ilością koloru 8N.
Jeśli chcesz użyć jednego z kolorów z serii Popielatej (C), Złotej (D), Miedzianej (R), Miedziano- Złotej (DR), Mahoniowej (M) lub Modny Błysk (FF) i masz wysoki procent siwych włosów, dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wymieszać wybrany kolor (na przykład 4R) z odpowiednim odcieniem z serii Naturalnej (w tym przypadku z kolorem 4N). Z reguły im wyższy procent siwych włosów, tym większą ilość koloru z serii N należy dodać do wybranego odcienia (patrz tabela). Przykład: jeśli masz wysoki procent siwych włosów (ponad 60%) i zdecydowałaś się użyć 4R, zalecamy zmieszanie 40 ml 4N z 20 ml 4R i uzupełnienie tej mieszanki aktywatorem w ilości 60 ml,  aby zachować proporcję 1:1.

PAMIĘTAJ

Aby uzyskać profesjonalny wynik, zalecamy podzielenie włosów na cztery równe części, dzieląc je na połowę za pomocą grzebienia:
Pierwsza, pionowo od środka przedniej linii włosów do środka tylnej linii włosów.
Druga, poziomo, od jednego ucha do drugiego.
W przypadku bardzo grubych włosów należy nakładać farbę na cienkie pasma, aby upewnić się, że barwnik równomiernie dociera do wszystkich włosów. Zawsze zaczynaj od przodu. Rozpocznij nakładanie od czoła, gdzie zazwyczaj koncentruje się największa ilość siwych włosów. Aby idealnie pokryć siwe włosy w miejscach ich największej koncentracji (np. na skroniach) nałóż na ten obszar grubszą warstwę farby. Weź to pod uwagę przy sporządzaniu ilości produktu do użycia.

JAK MIESZAĆ KOLORY Z SERII MODNY BŁYSK (FF), GDY SĄ SIWE WŁOSY ?

Jeśli występuje duży procent siwych włosów, dla uzyskania najlepszego efektu zalecamy użycie kolorów z serii FF (Modny Błysk) w połączeniu z kolorami z serii Naturalnej. W przeciwnym razie kolor może wyjść jaśniejszy od oczekiwanego.
Jeśli wybierzesz kolor FF3, połącz go z kolorem z serii Naturalnej 5N.
Jeśli wybierzesz inny kolor z serii Modny Błysk (FF), połącz go z kolorem z serii Naturalnej 7N.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym pokazujemy jak perfekcyjnie pokryć siwe włosy