Przejdź do treści
Strona główna Poradnik Jak uzyskać chłodny blond?
Jak uzyskać chłodny blond nie niszcząc włosów - farby Herbatint

Jak uzyskać chłodny blond?

Osiągnięcie idealnego koloru włosów to zadanie wymagające doboru odpowiednich kosmetyków do koloryzacji, a także ich umiejętnego stosowania. Aktualne trendy ukierunkowane są raczej na chłodny blond niż ciepły, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można uzyskać wymarzony odcień. Istotne jest, by wykorzystać w tym celu naturalne preparaty, które cechują się skutecznością działania połączoną z efektem pielęgnacyjnym. Warto więc sięgnąć po farby Herbatint z serii Popielatej C, które przy odpowiednim użyciu umożliwią uzyskanie odcienia włosów w zamierzonej tonacji. Wybierając farby Herbatint, unikasz szkodliwych substancji, a jednocześnie pielęgnujesz swoje włosy.

Chłodny blond z farbami Herbatint 

Decydując się na rozjaśnienie włosów, wiele osób sięga po produkty z serii Naturalnej. Jeśli jednak w składzie pasm występują ciepłe pigmenty, to taki właśnie efekt będzie najbardziej widoczny po zakończonej koloryzacji. Rozwiązaniem tego problemu i sposobem na uzyskanie chłodnego blondu jest skorzystanie z farb Herbatint z serii Popielatej C, które można dodać do koloru podstawowego z linii N w celu zniwelowania ciepłego odcienia. Istnieje także opcja samodzielnego stosowania takich preparatów, jednak trzeba liczyć się z ryzykiem osiągnięcia zbyt chłodnego koloru blondu, wpadającego w szarość. Warto wiedzieć, że im niższy numer C, tym więcej szarości. 

Jak walczyć ze zbyt ciepłym kolorem włosów? 

Niektóre osoby decydują się na niwelowanie żółtego odcienia pasm lub spłukanie koloru np. przez dodawanie sody oczyszczonej do szamponu podczas lub nakładania na kilka godzin maski z oliwy z oliwek zmieszanej z sokiem z cytryny. Kolejną niezbyt inwazyjną i względnie prostą metodą jest zastosowanie kosmetyków z fioletowym pigmentem, który może zwalczyć żółte odcienie. Jeśli zaś problemem są miedziano-złote prześwity, pomocny okaże się niebieski pigment, który również ma działanie ochładzające blond. Po użyciu takiej płukanki należy nałożyć odżywkę, by utrzymać pasma w dobrej kondycji. 

Farby Herbatint do chłodnego blondu 

Do neutralizacji zbyt ciepłych pigmentów najlepiej jest użyć farb z serii Popielatej C. Można je dodawać do preparatów koloryzujących z serii N w proporcjach uzależnionych od indywidualnych potrzeb. Aby uzyskać idealny chłodny odcień blondu, należy stosować się do następujących zasad: 

• W przypadku siwych włosów, koloru z serii N powinno być tyle samo %, ile jest % siwych włosów, a pozostałą część może stanowić odcień z serii C; 

• Jeśli nie ma siwych włosów lub jest ich mniej niż 30%, można skorzystać z mieszanki koloru z serii Popielatej i Naturalnej od 1 do 8 N w dowolnych proporcjach albo użyć samodzielnie preparatu z serii C; 

• Jeżeli jest więcej niż 30% siwych włosów, zaleca się użycie co najmniej 50% koloru naturalnego połączonego z popielatym; 

• Duże stężenie ciepłych pigmentów utrudnia uzyskanie chłodnego odcienia, ale można w tym celu zastosować odpowiednio dobraną mieszankę, np. 7N + 6C albo 6N + 6C.

Seria Popielata C Farby Herbatint
8N i 7C
8N i 8C
7N i 7C
Naturalne farby Herbatint, chłodne odcienie blondu
seria popielata, jak uzyskać chłodny blond z farbami Herbatint

Chcesz uzyskać chłodny blond? Herbatint ma na to sposób! 

Przyjazne dla środowiska i skóry głowy farby z serii Popielatej i Naturalnej są polecane do niwelowania zbyt ciepłego odcienia blondu i rozjaśniania włosów. Warto jednak mieć na uwadze czynniki, które mogą wpłynąć na uzyskanie niepożądanego efektu koloryzacji, gdyż niekoniecznie może być to wina produktu użytego do farbowania. Wpływ mogą mieć też takie czynniki jak: 

• naturalny kolor włosów, 

• stosowane wcześniej preparaty do koloryzacji, 

• stopień porowatości włosów, 

• kondycja pasm, które mogą być zniszczone nieudanym farbowaniem czy niewłaściwą pielęgnacją. 

Jeśli więc nie wyjdzie nam chłodny blond i pojawią się żółte prześwity, nie ma powodu do paniki. Wystarczy sięgnąć po odpowiednio dobraną farbę lub mieszankę preparatów Herbatint i zastosować ją zgodnie z instrukcją, by uzyskać modny efekt koloryzacji. 

Co jeszcze trzeba wiedzieć o ochładzaniu blondu? 

Ze względu na to, że popielate odcienie potrzebne do uzyskania chłodnego blondu mogą się wypłukiwać, zaleca się korzystanie z kosmetyków do mycia i pielęgnacji włosów pozbawionych SLS i parabenów. Może się to przełożyć na przedłużenie efektu zabiegów koloryzacyjnych oraz poprawę kondycji pasm. Produkty Herbatint z serii Naturalnej i Popielatej do uzyskania chłodnego blondu można kupić w sklepie online. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie pytań prosimy o kontakt — chętnie udzielimy przydatnych wskazówek.