Przejdź do treści
Strona główna FAQ

FAQ

1. CO TO JEST HERBATINT?

Herbatint to kompleksowy program zapewniający włosom zdrowy naturalny wygląd. Linia produktów Herbatint obejmuje: HERBATINT- TRWAŁE ZIOŁOWE FARBY DO WŁOSÓW W ŻELU, W 36 KOLORACH ORAZ PRODUKTY DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW.  RECEPTURA HERBATINT to farbowanie naturalne, bez szkody dla struktury włosów. Jest to specjalnie opracowana formuła opierająca się na 8 organicznych ekstraktach ziołowych, która zapewnia łagodne wniknięcie barwnika w strukturę włosa i nadaje włosom niespotykanie naturalny kolor. Pomimo, że produkt nie zawiera amoniaku, a w jego składzie jest tylko niewielka ilość wody utlenionej i znikoma ilość chemicznego pigmentu, farba jest perfekcyjnie skuteczna w pokrywaniu siwych włosów i łatwa do zastosowania. Włosy po zastosowaniu produktów Herbatint nabierają połysku, miękkości i objętości. FARBY HERBATINT NIE ZAWIERAJĄ AMONIAKU, REZORCYNY, PARABENÓW, ALKOHOLU, GLUTENU i PRZYKREGO ZAPACHU.

2. CZY PRODUKTY HERBATINT SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH? CZY SĄ PRZYJAZNE      ŚRODOWISKU?

Herbatint nie jest testowany na zwierzętach i jest wykonany zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami (GMP). Herbatint wykorzystuje całkowicie podlegający recyklingowi papier o kontrolowanym pochodzeniu. Jest odpowiedni dla wegan, ponieważ nie zawiera żadnego składnika pochodzenia zwierzęcego. Opakowanie można całkowicie poddać recyklingowi, co zapobiega powstawaniu odpadów i ogranicza wpływ na środowisko.

3. JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY FARBĄ HERBATINT, A HENNĄ ?

W przeciwieństwie do henny, farby do włosów Herbatint są w postaci żelu, co znacznie ułatwia ich nakładanie oraz nie posiadają zapachu. Henna tworzy otoczkę wokół włosa bardzo utrudniając koloryzację  innymi produktami. Herbatint delikatnie wnika we włosy, nie uszkadzając ich, daje naturalny i świetlisty kolor. Jest dostępny w 36 odcieniach, które można łączyć ze sobą, w przeciwieństwie do henny, która oferuje ograniczony wybór kolorów.

4. CZY HERBATINT SKUTECZNIE POKRYJE MOJE SIWE WŁOSY ? 

Wszystkie kolory Herbatint pokrywają siwe włosy od pierwszej aplikacji. Jednak jeśli masz ponad 30% siwych włosów, a wybrany przez ciebie kolor pochodzi z serii Złotej, Miedzianej, Miedziano – Złotej, Mahoniowej, Popielatej  lub Modny Błysk , dla uzyskania idealnego efektu kolorystycznego należy wymieszać wybrany odcień z tym samym numerem koloru z serii Naturalnej. Na przykład, jeśli masz 50% siwych włosów, a wybrany kolor to 6D (ciemno złoty blond), sugerujemy zmieszanie 6D z taką samą ilością 6N (ciemny blond). Pamiętaj, aby użyć ilości aktywatora równej całkowitej ilości dwóch barwników. Kolor i aktywator muszą zawsze być mieszane w równych częściach (1: 1).

5. CZY JEST LINIA TELEFONICZNA DO POMOCY KLIENTOM HERBATINT ?

Tak, numer telefonu  602-76-00-92 widnieje na opakowaniu farby. Pod tym numerem uzyskasz wszystkie niezbędne informacje dot. produktów Herbatint, a także uzyskasz pomoc w doborze koloru.

6. CZY HERBATINT TO BEZPIECZNY PRODUKT ?

W roku 2011 Herbatint został wybrany numerem 1 pod względem bezpieczeństwa i skuteczności swojej formuły. Francuski magazyn „60 millions de consommateurs” zbadał 18 farb do włosów dostępnych na rynku francuskim. Celem było wybranie najlepszego produktu dla konsumenta. Ta publiczna i niezależna organizacja ma na celu ochronę praw konsumentów i jest wysoko ceniona we Francji, a jej misją jest informowanie i ochrona praw obywateli poprzez całkowicie niezależną i faktyczną wiedzę, prowadzenie badań porównawczych produktów oraz usługi użyteczności publicznej. Na podstawie uwzględnionych parametrów toksykologicznych Herbatint wyróżnił się jako produkt o bardzo niskiej zawartości potencjalnie szkodliwych środków. Farby Herbatint są również cenione za naturalny efekt i długotrwały kolor.