Przejdź do treści
Strona główna Poradnik Dlaczego farby bez amoniaku są bezpieczne

Dlaczego farby bez amoniaku są bezpieczne

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na efekt koloryzacji, ale też bierze pod uwagę skład produktów stosowanych w tym celu. Bardzo dobrą alternatywą dla drogeryjnych preparatów są naturalne kosmetyki wyróżniające się starannie opracowaną formułą. Warto zatem wiedzieć, dlaczego farby bez amoniaku są bezpieczne i jakie korzyści płyną z ich stosowania. W poniższym tekście udzielamy też informacji na temat tego, gdzie można kupić takie preparaty do koloryzacji, by cieszyć się ich licznymi zaletami dla użytkownika, a także środowiska naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym znajdziesz wiele ważnych i przydatnych informacji na temat produktów do włosów. 

Bezpieczna alternatywa – farby bez amoniaku 

Farby bez amoniaku są bezpieczne, ponieważ nie niszczą włosów i nie działają drażniąco na skórę głowy. Dzięki temu po zakończonej koloryzacji efektem jest piękny kolor oraz zadbane, odżywione pasma, zachwycające miękkością i nawilżeniem. Substancja jest w takich preparatach zwykle zastępowana składnikami pochodzenia naturalnego lub mniej szkodliwymi substancjami syntetycznymi. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia podrażnień oraz negatywnego wpływu na kondycję włosów. Dlatego też wiele osób uważa, że farby bez amoniaku są bezpieczniejszym wyborem niż typowe drogeryjne preparaty. 

W szczególności polecane są alergikom i użytkownikom zmagającym się ze skłonnością do podrażnień skóry głowy, którzy nie chcą rezygnować z możliwości samodzielnego farbowania włosów lub pokrywania odrostu. Stanowią dobry wybór także w przypadku osób, którym zależy na bezpiecznej koloryzacji połączonej z efektem pielęgnacji

Dlaczego powinnaś sięgnąć po farby bez amoniaku? 

Na skorzystanie z takich preparatów do koloryzacji powinny się zdecydować osoby, szukające bezpiecznych i naturalnych produktów do włosów. Farby bez ostrych chemicznych substancji zazwyczaj charakteryzują się niezwykle korzystnym składem, przyjaznym dla kondycji włosów, skóry głowy i nie tylko. Nie są też testowane na zwierzętach i często mają wegański skład, co stanowi kolejną istotną zaletę. 

Warto skorzystać z produktów bez drażniących substancji również dlatego, że mogą one działać pielęgnacyjnie na osłabione, zniszczone wcześniejszą koloryzacją pasma. Warto mieć na uwadze fakt, że farby bez amoniaku to bezpieczny wybór dla osób zmagających się z problemem suchych włosów ze zniszczonymi i rozdwojonymi końcówkami. Takie preparaty często pozbawione są także innych szkodliwych substancji, takich jak alkohol, metale ciężkie czy rezorcyna. Dzięki temu stosowanie ich do koloryzacji zmniejsza ryzyko dalszego niszczenia pasm

Najlepszy wybór – farby do włosów z naturalnym składem 

Chociaż stężenie amoniaku w farbach do włosów jest minimalne i nie zagraża zdrowiu, warto sięgać po preparaty pozbawione tej substancji. Cechuje je bowiem łagodna formuła oparta na składnikach pochodzenia roślinnego, które dają wspaniały efekt koloryzacji, a przy tym mogą pielęgnować pasma. Nie można oczywiście pominąć istotnej zalety, jaką jest bezzapachowa formuła, co jest ważne dla wielu osób. Amoniak znajdujący się w większości farb ma intensywny, drażniący aromat, który długo utrzymuje się na włosach i jest trudny do zamaskowania. Dlatego preparaty bez tej substancji są chętnie wybierane przez osoby, które chcą cieszyć się efektem koloryzacji bez uciążliwego zapachu farby

Sięgnij po naturalną farbę bez amoniaku 

Na takie produkty do farbowania włosów często decydują się także osoby, którym bliskie są wartości ekologiczne. Naturalny skład preparatów sprawia, że z chęcią sięgają po nie osoby, szukające alternatyw dla drogeryjnych kosmetyków, których formuły opierają się na chemicznych substancjach. Ponadto farby bez amoniaku są też bezpieczne dla środowiska naturalnego ze względu na brak szkodliwych substancji, które trafiają do wody podczas mycia włosów. Stanowią więc najlepszy wybór dla osób, chcących skorzystać ze skutecznych i zarazem bezpiecznych produktów do koloryzacji. 

Preparaty bez amoniaku, alkoholu, rezorcyny i innych szkodliwych substancji można kupić w sklepie internetowym Herbatint. W ofercie dostępne są różne serie naturalnych produktów do włosów w licznych odcieniach – zarówno w jasnej, jak i ciemnej tonacji. W efekcie każdy może wybrać najlepszą propozycję z bezpiecznym składem, która nie zniszczy pasm i nie podrażni skóry głowy podczas koloryzacji. Zachęcamy do odwiedzin oficjalnego sklepu Herbatint i składania zamówień na farby bez amoniaku, pamiętając o tym, że można uzyskać poradę na temat idealnego dla siebie koloru.


Pomysły na zestaw prezentowy Herbatint
Pomysły na zestaw prezentowy Herbatint

Święta już za pasem, a my mamy dla Was niezwykłe propozycje prezentów, które sprawią radość zarówno …

Czy silikony są szkodliwe dla włosów?

Pielęgnacja włosów stała się obszarem, w którym wybór odpowiednich składników ma kluczowe znaczenie …

Dlaczego farby bez amoniaku są bezpieczne

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na efekt koloryzacji, ale też bierze pod uwagę skła…

Jak uzyskać chłodny blond nie niszcząc włosów - farby Herbatint
Jak uzyskać chłodny blond?

Sprawdź jak uzyskać chłodny blond nie niszcząc swoich włosów!

naturalna farba do włosów - czym różni się od drogeryjnej?
Naturalna farba do włosów – czym różni się od drogeryjnej? 

Naturalna farba do włosów to zupełnie inny wymiar koloryzacji! W porównaniu, do farb drogeryjnych, j…