fbpx

FIRMA

ANTICA ERBORISTERIA

 Antica Erboristeria to włoska firma specjalizująca się w koloryzacji włosów bez amoniaku, której produkty są obecne w ponad 40 krajach świata. Została założona w Rzymie, w latach 60-tych, przez Michele Albergo, eksperta w dziedzinie roślin i ziół. 

WITAMY W NOWEJ SIEDZIBIE

Od 2 stycznia 2017 r. Antica Erboristeria przeniosła się do nowej siedziby głównej, która znajduje się około 30 km na północ od Rzymu. Jest to ważny krok w globalnym procesie odnowy zainicjowanym przez Anticę w ostatnich latach. Nowa siedziba zapewnia naszemu zespołowi nowoczesne środowisko pracy, pozwala firmie rozwijać kluczowe projekty, takie jak Akademia Herbatint, gdzie przestrzeń i program w całości są poświęcone edukacji i szkoleniom. Lepiej zintegrowane ekologiczne technologie; system energii słonecznej umieszczony na dachu  zapewnia energię dla budynku biurowego, a jeszcze więcej ma dopiero nadejść!
Lider w swojej dziedzinie, Antica Erboristeria zarządza całym wieloetapowym procesem, od badań i rozwoju oraz produkcji, po marketing zawsze dokładając staranności na każdym etapie cyklu. W 2012 r. Antica Erboristeria została zakupiona przez francuską grupę La Financiere Maconnaise, specjalistę od kosmetyków naturalnych, która była w stanie wzmocnić swoje historyczne dziedzictwo i nadać nowy i silny impuls HERBATINT, flagowej marce firmy. Ciągłe badania, maksymalna przejrzystość, stosowanie rygorystycznych testów i zgodność z najnowszymi dyrektywami Unii Europejskiej, gwarantują niezawodność, która charakteryzuje nie tylko produkty, ale także cały zespół firmy Antica Erboristeria.

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Pasja i poświęcenie to czynniki, które każdego dnia obecne są w Antica Erboristeria: skrupulatna i szczegółowa kontrola surowców pochodzących od dostawców europejskich, którzy posiadają certyfikat i specjalizują się w branży farmaceutycznej. Poszukiwanie innowacyjnych i naturalnych formuł z wykorzystaniem ekologicznych ekstraktów roślinnych, które mogą spełniać najwyższe standardy jakości. Stosowanie rygorystycznych procedur kontrolnych oraz ciągłe zwracanie uwagi na poziom jakości i bezpieczeństwa potwierdzają międzynarodowe certyfikaty potwierdzające, że Antica Erboristeria jest w trakcie uzyskiwania: ISO 9001: 2008 Systemy zarządzania jakością i ISO 22716: 2007 Kosmetyki - Dobre praktyki produkcyjne (GMP ).

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA

Cały cykl produkcyjny opiera się na kryteriach zrównoważonego rozwoju, począwszy od wyboru dostawców z przyjaznymi dla środowiska wytycznymi, certyfikatami środowiskowymi i bezpieczeństwa, kończąc na opakowaniach nadających się do recyklingu.
Firma Antica Erboristeria zdecydowała się wykorzystać wyłącznie opakowania z tektury litej, z certyfikowanych lasów, w celu wspierania prawidłowej gospodarki leśnej. Również zastosowanie nadających się do wielokrotnego zamykania plastikowych butelek, umożliwiających ich przyszłe użycie, to uniknięcie niepotrzebnych odpadów, zmniejszenie wpływu na środowisko i ułatwienie recyklingu poprzez mozliwość oddzielnego zbierania odpadów.

EKO- PRZYJAZNE PRODUKTY

Herbatint łączy skuteczność w farbowaniu włosów z dbałością o ochronę środowiska i zdrowie konsumentów. Uzyskane certyfikaty nie tylko potwierdzają osiągnięte standardy jakości i bezpieczeństwa, ale również potwierdzają zaangażowanie Antica Erboristeria w kwestie ochrony środowiska. Szczególnie ważna jest bliskość z tymi konsumentami, którzy każdego dnia starają się przestrzegać wyborów dotyczących zrównoważonego rozwoju środowiska. Dobre praktyki, które stają się dobrymi czynami, aby poprawić jakość życia każdego z nas.