TEST NA PAŚMIE WŁOSÓW i co dalej…

Nie jesteś pewny/a czy wybrany odcień Herbatint przyniesie oczekiwane rezultaty? Jest na to rada. Prosty test na paśmie włosów pozwoli na:
Pokrycie siwych włosów– jeśli masz ich do 30% każdy kolor z palety Herbatint je pokryje. Jeśli posiadasz ich więcej niż 30% lub część siwych, czy białych włosów jest szczególnie oporna na koloryzację, należy sprawdzić stopień w jakim włosy zostaną pokryte danym kolorem. Jeśli pokrycie nie jest wystarczające, spróbuj zmieszać wybrany kolor z odpowiednim kolorem z serii N, dla uzyskania pełnego pokrycia siwych włosów. Jeśli wybrałeś kolor z serii 1N- 8N, nie ma potrzeby mieszania go z innym kolorem ponieważ seria N jest bazą kryjącą w 100% siwe włosy.
Przyciemnienie włosów– proces znacznie łatwiej osiągalny, testem na paśmie włosów także możesz sprawdzić, który z wybranych kolorów brązu będzie dla Ciebie właściwy.
Rozjaśnienie włosów– Herbatint zawiera tylko 3% nadtlenku wodoru przez co możliwe jest rozjaśnienie o 2 tony od naturalnego koloru włosów. Rozjaśnianie często daje efekt zbyt ciepłych odcieni.
Jeśli chcesz rozjaśnić swoje włosy, test pasma włosów pozwala sprawdzić w jakim stopniu jest to możliwe.

1.Po teście skórnym, nałóż na ręce rękawiczki zerwane z ulotki z instrukcją.
2.Korzystając z miarki z Zestawu do Aplikacji KIT odlej 5ml wybranego koloru farby oraz 5ml aktywatora do miseczki.
3.Zmieszaj, aż do uzyskania konsystencji żelu.
4.Oddziel pasmo włosów o szerokości 1 cm (włączając siwe włosy, jeśli je masz).
5.Nałóż mieszankę na długość pasma przy użyciu pędzla z Zestawu do Aplikacji KIT.
6.Pozostaw na włosach na 40 min.
7.Spłucz pasmo włosów ciepłą wodą i wysusz.
8.Zadowolony/a z rezultatu? Kontynuuj farbowanie włosów.
9.Niezadowolony/a z rezultatu? Sprawdźmy jak temu zaradzić.

Jeśli wynikiem testu pasma włosów jest:

Zbyt ciemny kolor:
-Twoje włosy są w dobrym stanie: po prostu wybierz jaśniejszy odcień i ponownie przeprowadź test na nowym paśmie włosów.
-Twoje włosy nie są w dobrym stanie: umyj włosy Normalizującym Szamponem Herbatint i nałóż regenerującą Królewską Odżywkę w Kremie, aby przywrócić dobrą kondycję włosów.
Zbyt jasny kolor:
Wybierz ciemniejszy odcień i ponownie wykonaj test na nowym paśmie włosów.
Kolor jest zbyt ciepły, czerwonawy lub żółtawy:
Może być to spowodowane wyborem farby w czerwonej tonacji lub próbą rozjaśnienia włosów. Odcienie szarości oparte na zielonej tonacji dobrze neutralizują taki problem. Wystarczy zmieszać kolor z serii Naturalnej, z odpowiednim kolorem z serii Popielatej, np. zmieszaj 7N w równych proporcjach  z 7C, aby zneutralizować odcień czerwieni.
Kolor nie pokrył siwych włosów.
Dowolny kolor z serii Herbatint jest w stanie pokryć do 30% siwych włosów. W przypadku więcej niż 30% siwych włosów, należy zmieszać kolor z serii Naturalnej od 1-8N z wybranym kolorem dowolnej serii. Seria Naturalna od 1N do 8N samodzielnie pokrywa siwe włosy. Na przykład: Farba 4N Kasztan nałożona na włosy mające więcej niż 30% siwych włosów, pokryje w całości kolorem kasztanowym (łącznie z siwymi włosami). Natomiast mieszanka koloru 4N Kasztan i 4R Miedziany Kasztan nałożona na włosy mające więcej niż 30% siwizny w całości pokryje włosy kolorem miedziano-kasztanowym (łącznie z siwymi włosami).

Siwe włosy są oporne na farbowanie.

Użyłeś/aś koloru z serii Naturalnej lub mieszanki koloru z serii Naturalnej z odpowiednim odcieniem z pozostałych serii, ale siwe włosy nadal nie są całkowicie pokryte? Może być to spowodowane tym, że Twoje włosy są wyjątkowo oporne na farbowanie. Aby wzmocnić proces koloryzacji, po nałożeniu farby, zawiń głowę folią spożywczą lub nałóż czepek kosmetyczny i pozostaw na pełen czas koloryzacji.

LUB

Użyj suszarki do włosów ustawionej na łagodne ogrzewanie przez pierwsze 5-10 minut czasu koloryzacji, dogrzewając szczególnie obszary wzdłuż linii włosów na których znajdują się oporne na farbowanie siwe włosy.
Każda z tych metod wspomoże otwarcie łuski włosów i ułatwi wprowadzenie pigmentu do siwych włosów.

Co jeśli…?  Ogólne uwagi do rozważenia przy farbowaniu włosów:

Mam dużo siwych włosów.
Ilość siwych włosów oraz to, czy są suche i oporne, może wpłynąć na efekt koloryzacji jak wyjaśniono powyżej.

Jestem zaniepokojony/a ogólnym stanem swoich włosów.
Jeśli Twoje włosy są zbyt suche lub uszkodzone od stylizacji, rozjaśniania lub poprzednich koloryzacji, może to wpłynąć na efekt koloryzacji.Zastosowanie Królewskiej Odżywki w Kremie, po każdym myciu pomoże przywrócić dobry stan włosów. Innym sposobem, który może poprawić kondycję zniszczonych włosów i jednocześnie pozwoli na osiągnięcie upragnionego efektu koloryzacji, jest zastosowanie farby Herbatint w postaci półtrwałej. Więcej szczegółów w zakładce Jak Mieszać Herbatint jako Farbę Półtrwałą.

Używałem/am poprzednio henny do włosów.
Henna tworzy grubą powłokę wokół trzonu włosa. Może to utrudnić farbom takim jak Herbatint dostanie się do łuski włosa. Najlepiej odczekać aż henna się zmyje (kilkanaście myć) i wtedy przystąpić do koloryzacji farbą Herbatint. Możesz ewentualnie zastosować test Pasma Włosów co pomoże Ci ustalić stopień pokrycia włosów kolorem.

Jestem na lekach, w trakcie leczenia, w ciąży lub podczas karmienia piersią.
Leki i leczenie stanu chorobowego objawi się zmianą kondycji włosów i może wpłynąć na efekt koloryzacji (na przykład chemioterapia, HTZ, leczenie tarczycy). Najbezpieczniej jest nie farbować włosów podczas ciąży (szczególnie w pierwszym trymestrze), w okresie karmienia piersią oraz przyjmowania leków lub innych podobnych sytuacji. Zalecamy odczekanie 3-6 miesięcy po zakończeniu leczenia (na przykład chemioterapii) przed ponownym użyciem farby do włosów. Ostateczna decyzja na temat jak i kiedy farbować włosy należy jednak do Ciebie lub do twojego lekarza. Zawsze wykonuj test skórny oraz test pasma włosów przed użyciem farby, bez względu na okoliczności. Nadal masz wątpliwości? Zadzwoń na nr tel. 602760092 w celu uzyskania porady odnośnie farbowania lub wyślij e-mail pod adres: biuro@herbatint.pl.