Test dla skóry wrażliwej

TEST PŁATKOWY HERBATINT DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ

Od roku 1970, Herbatint zalicza się do najmniej agresywnych trwałych farb do włosów na rynku. W przeprowadzonym niedawno przez najważniejszą niezależną organizację konsumencką we Francji badaniu farb do włosów produkt Herbatint zajął pierwsze miejsce wśród 18 najbardziej znanych i popularnych preparatów, z których niektóre reklamowane są jako „naturalne farby do włosów”. Dla poparcia tego wyniku, spółka Antica Erboristeria poszła dalej i po raz pierwszy poddała produkt testom dermatologicznym na skórze wrażliwej; badanie zrealizowano w niezależnym laboratorium rekomendowanym przez Cosmetica Italia, czyli najważniejsze we Włoszech stowarzyszenie firm kosmetycznych (www.cosmeticaitalia.it).

Czym jest test płatkowy?

Test płatkowy pozwala stwierdzić, czy dana substancja wywołuje alergiczne zapalenie skóry u danej osoby.

Testy płatkowe

wykonano z zastosowaniem odcieni Herbatint o największym stężeniu środka koloryzującego. W trakcie badania dermatolog nakładał produkt Herbatint na skórę osoby badanej, aby zaobserwować i przeanalizować możliwe reakcje skóry.

Jak badano produkty koloryzujące Herbatint?

Na początek nakładano preparat miejscowo na skórę pleców, gdzie zabezpieczony pół okluzyjnym płatkiem pozostawał przez 45 minut, czyli czas oddziaływania preparatów Herbatint podczas farbowania. Stan skóry sprawdzano przed nałożeniem oraz po zdjęciu płatka (po 30 minutach i po 24 godzinach).

Na kim badano produkty?

Według protokołu z badań podpisanego przez laboratorium wykonujące testy, u uczestników stwierdzono „ortoergiczną reaktywność skóry” (skóra wrażliwa). Reakcja ortoergiczna to odpowiedź układu nerwowego powodująca pojawienie się czerwonych plam lub niewielkiego obrzęku, które utrzymują się od kilku do 48 godzin od chwili kontaktu z substancją o agresywnym działaniu. W badaniu uczestniczyło 20 osób w wieku od 19 do 64 lat, z czego 68% stanowiły kobiety; wszyscy wybrani zostali z uwzględnieniem tego kryterium (wrażliwa skóra). W przypadku 40% z nich wcześniej obserwowane reakcje skórne miały związek ze stosowaniem produktów kosmetycznych.

Wiek badanychWiek badanych

Jakie uzyskano wyniki?

W przyjętych warunkach eksperymentalnych nałożenie preparatu Herbatint nie powodowało reakcji ani podrażnienia. Podsumowując, po przeprowadzeniu ponad 160 testów, dla całej gamy farb Herbatint stwierdzono dobrą i bardzo dobrą (górne pozycje w skali) reakcję u osób ze skłonnością do podrażnień skóry (*).

Uzyskane wyniki potwierdzają, że Herbatint to wysokiej jakości produkty koloryzujące, które dzięki zrównoważonej, łagodnej i unikalnej recepturze są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze oraz osób ogólnie dbających o zdrowie włosów.

(*) Tylko w 5 testach na 160 uzyskano reakcję ortoergiczną, przy czym wyniki na poziomie 0,5 oznaczały jedynie „niewielki, słabo widoczny rumień”.