Składy ( Ingredients)

Herbatint zawiera PPD  i dlatego wskazany jest test skórny, który należy wykonać na 48 godzin przed KAŻDĄ koloryzacją. aby sprawdzić wrażliwość na WSZYSTKIE składniki produktu. Podobnie wykonaj taki sam test płatkowy przed użyciem produktu Vegetal Color, dla sprawdzenia wrażliwości również i na jego składniki. Jeśli po użyciu szamponu lub odżywki wystąpią ewentualne podrażnienia zaleca się zaprzestania ich stosowania.

 

POBIERZ SKŁADY ( Ingredients)

 

Farby do włosów Herbatint, nie zawierają perfum. Zawierają je produkty do pielęgnacji włosów. Produkty z linii Herbatint zawierają oznakowanie
  • PETA – sprzeciwiającej się okrucieństwu wobec zwierząt
  • Są zarejestrowane w UK Vegan Society (odpowiednie dla wegan)
  • Są pakowane w karton wyprodukowany ze zrównoważonych odpowiednich zasobów gospodarki leśnej
  • Zawierają certyfikowane składniki organiczne
Przed każdym użyciem zaleca się przeprowadzić 48-godzinny test skórny z produktami koloryzującymi Herbatint oraz produktami Vegetal. Jeżeli po korzystaniu z któregokolwiek z produktów wystąpi podrażnienie lub reakcja alergiczna należy przerwać stosowanie i w razie potrzeby skontaktować się z lekarzem.
Drogie Klientki/Klienci !
Farby HERBATINT zawierają etanoloaminę (należy do grupy MEA), która jest najbezpieczniejszym środkiem zasadowym, jaki można stosować na skórze ludzkiej głowy. Jest on niezbędny, aby unieść łuski włosa i uzyskać trwały efekt jego koloryzacji. Etanoloamina, która jest pochodną oleju kokosowego, jest organicznym związkiem zasadowym, szczególnie bezpiecznym dzięki swojej dużej masie cząsteczkowej. Cząsteczka etanoloaminy ma masę cząsteczkową 67, podczas gdy masa cząsteczkowa amoniaku to 8, a więc jej molekuła jest zbyt duża, by mogła być zaabsorbowana przez mieszek włosowy lub pory skóry i w efekcie nie przenika do ciała człowieka. Etanoloamina nie ma tak silnego i nieprzyjemnego zapachu jak amoniak. Czyni to etanoloaminę znacznie bezpieczniejszą alternatywą dla amoniaku, ponieważ nie powoduje ona podrażnień układu oddechowego, oczu, ani żadnych innych tego rodzaju dolegliwości.
Etanoloamina jest składnikiem stosunkowo droższym. Amoniak jest tani ( i z oszczędności stosowany w farbach do włosów), ale ogromnie szkodliwy dla łuski i mieszka włosa, gruczołów łojowych, a także powoduje wypadanie włosów.
Składy recepturowe farb do włosów HERBATINT zawierają etanoloaminę w niskim stężeniu, zapewniającym najwyższe bezpieczeństwo stosowania. Ze swej strony możemy przekazać dodatkową radę jaką zalecają fryzjerzy: po każdym farbowaniu bardzo dokładnie, 2 razy , umyjcie swoje włosy aby usunąć resztki farby. Rada dotyczy każdej farby. Oczywiście włosy myjemy szamponem bez SLS-ów i parabenów.