Niezależny raport toksykologiczny

Niezależny Raport Toksykologii

Prawdopodobnie najbardziej rygorystyczne badania stałych barwników do włosów jakie przeprowadzono we Francji

Herbatint 4M to najlepsza farba dla konsumenta według francuskiego magazynu „60 millions de consommateurs”
Francuski magazyn „60 millions de consommateurs” zbadał 18 farb do włosów dostępnych na rynku. Celem było wybranie najlepszego produktu dla konsumenta. Testy robione były na dwóch kolorach: blond oraz mahoń jako cieszące się największą popularnością.

Testom poddane zostały farby czołowych firm jak i mniej znanych oraz farby które nazywają się naturalne z powodu zawartości składników pochodzenia roślinnego.

Wszystkie testowane produkty kosztowały mniej niż 15 euro ale były też za cenę mniejszą niż 5 euro. Większość konsumentów jednak nie zauważa ryzyka związanego z farbowaniem włosów.

Farby zostały przebadane pod względem toksyczności ze względu na to ,że do Francuskiej Agencji Higieny i Bezpieczenstwa ( AFSSAPS) wpływa coraz więcej zgłoszeń o efektach ubocznych farbowania włosów (odczyny alergiczne).

Zwycięzcą została trwała, ziołowa farba do włosów w żelu Herbatint 4M, jako farba o bezpiecznej formule, która daje zadowalające efekty przy minimalnym stężeniu składników toksycznych, mogących powodować podrażnienia.