Naturalne wzmacnianie włosów

NATURALNE WZMACNIANIE WŁOSÓW

Nadmierne wypadanie włosów pojawia się w efekcie wielu różnych zaburzeń,ale zazwyczaj można je zatrzymać.

Każdego dnia wypada określona ilość włosów i jest to normalne zjawisko, do momentu jeżeli liczba włosów przekroczy liczbę 100 dziennie. Przyczyną najczęściej występującą jest łysienie androgenne, którego podłożem aż w 80% jest genetyka. Ważna jest także gospodarka hormonalna organizmu. Duża ilość męskich hormonów płciowych determinuje powstawanie szkodliwego dla włosów enzym DHT. Utratawłosów może także nastąpić wskutek tzw.mechanizmów telogenowych, które towarzyszą niektórym chorobom (np. tarczycy).

Bardzo często do nadmiernego wypadania włosów prowadzą niedobory witamin i minerałów. I tu kluczową rolę odgrywa dieta bogata w owoce i warzywa oraz stosowna suplementacja. Włosy i paznokcie , a także skórę wzmacniają wyciągi z aloesu, skrzypu, pokrzywy i prosa. Niezbędne jest także uzupełnianie minerałów takich jak cynk, żelazo, miedź i selen.

Trudniejsza jest walka z łysieniem na tle androgenowym. Tutaj niezbędna jest redukcja działania aktywności enzymu 5-alfa reduktazy co spowalnia proces łysienia. Skuteczne są tutaj związki z grupy steroidów roślinnych beta-sitosterol obecny w oleju z pestek dyni, ziarnach sezamu i pestkach słonecznika. Właściwości hamujące ten enzym ma także wyciąg z jagód palmy sabałowej, który nie tylko redukuje łysienie i powoduje zagęszczenie włosów, ale również reguluje wydzielanie sebum, którego nadmiar powoduje utratę włosów.

Ponadto bardzo dobre efekty daje również zastosowanie aloesu w różnych postaciach, który nie tylko nawilża, ale także odżywia skórę głowy poprawiając kondycję włosów.

( wykorzystano materiały miesięcznika „Czego lekarze Ci nie powiedzą” nr 3/2016)