JAK PRZEPROWADZIĆ TEST NA SKÓRZE

Konieczne jest przeprowadzenie badania na skórze przed każdym użyciem produktu, aby sprawdzić wrażliwość na jego składniki. Pomimo, że Herbatint wykorzystuje minimalną ilość składników chemicznych, możesz być wrażliwy lub nawet uczulony na składniki produktu, niezależnie od tego czy są one opracowane przez człowieka, czy pochodzą z naturalnego źródła. Aby wykonać test skórny postępuj zgodnie z  instrukcją, która znajduje się w opakowaniu farby:

  • niewielką powierzchnię skóry (np.wewnętrzną część przedramienia lub obszar za uchem) umyj wodą z mydłem, a następnie osusz.
  • w plastikowej lub szklanej miseczce wymieszaj w równych częściach małe ilości Herbatint Herbal Hair Color Gel  i Glycol Developer. Zamknij szczelnie buteleczki.
  • Nanieść kilka kropli mieszanki na testowany obszar. Pozostaw do wyschnięcia i odczekaj 48 godzin, nie zmywając testowanego obszaru skóry.
  • Jeśli wystąpi zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie lub na testowanym obszarze skóra jest rozpalona, spłukaj dokładnie to miejsce zimną wodą i nie przystępuj do koloryzacji  włosów. W razie potrzeby zasięgnij porady lekarza.
  • Jeśli nie wystąpi żadne podrażnienie lub inna reakcja alergiczna, możesz śmiało przystąpić do koloryzacji włosów.

Procedura ta pozwoli sprawdzić wrażliwość na wszystkie składniki produktu i wykryć możliwe reakcje alergiczne. Wykrycie reakcji może zająć do 48 godzin, w związku z czym przed przystąpieniem do farbowania włosów należy uwzględnić ten okres czasu.