JAK DZIAŁA FARBA DO WŁOSÓW

 

Barwienie włosów uzyskuje się poprzez otwarcie łuski włosa i osadzenie trwałego pigmentu barwiącego (z rodziny fenylenodiaminy PPDS lub PTDS) w całym przekroju włosa, poprzez proces utleniania przeprowadzanego przy pomocy nadtlenku wodoru. Nadtlenek wodoru (H2O2) jest po prostu wodą z dodatkowymi cząsteczkami tlenu i występuje naturalnie w przyrodzie i  w ludzkim ciele. Trwałe farbowanie włosów można osiągnąć przy użyciu tradycyjnych barwników opartych na amoniaku lub innych barwników, które nie zawierają tego składnika. Tradycyjne systemy barwiące na bazie amoniaku, w celu wprowadzenia dużych ilości pigmentów do wnętrza włosa, agresywnie wymuszają otwarcie łuski włosa poprzez podniesienie poziomu pH. Proces ten może być szybki, jednakże:

  • Gdy uchylenie łusek okrywających włos  jest wymuszone w ekstremalnych warunkach pH, to struktura włosa zostaje uszkodzona, w wyniku czego po wykonaniu koloryzacji włosy są szorstkie, suche i łamliwe.
  • Większa koncentracja pigmentu wprowadzanego do włosa w celu osiągnięcia intensywniejszego koloru może wywołać podwyższone ryzyko reakcji alergicznej.
  • Dodatkowo stosowane po koloryzacji szampony i odżywki zawierają  silikon, aby sztucznie przywrócić kondycję i połysk włosa.

Co sprawia, że Herbatint jest inny?

Farba do Włosów Herbatint  została opracowana w 1970 r. i jest produktem,o oryginalnej recepturze, stosowanym w celu uzyskania trwałej koloryzacji bez użycia amoniaku. W zamian, ekstrakty ziołowe takie jak Chinowiec podnoszą odczyn pH włosów do maksymalnie 8.5, co oznacza brak uszkodzenia struktury włosa podczas otwierania jego łusek. Stałe pigmenty (PPD) zdeponowane są w łodydze włosa poprzez utlenianie za pomocą nadtlenku wodoru (wody z dodatkową cząsteczką tlenową H2O2). Ziołowe ekstrakty z Aloesu, Orzecha Włoskiego oraz Rabarbaru, zapewniają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i pielęgnacyjne podczas procesu koloryzacji. Po jej zakończeniu i spłukaniu farby, umyciu włosów Szamponem Normalizującym Aloe Vera zastosowanie regenerującej Królewskiej Odżywki w Kremie Herbatint całkowicie zamknie łuski włosa, które zostały otwarte w procesie barwienia. Nie wystąpi żadne uszkodzenie struktury włosa ze względu na brak amoniaku, więc włosy są przywrócone do naturalnego, zdrowego stanu i mają piękny kolor. Stosowanie produktów do pielęgnacji włosów (Szamponu Normalizującego Herbatint oraz Królewskiej Regenerującej Odżywki w Kremie Herbatint) oczyści, poprawi stan włosów i utrzyma ich kolor.  W niezależnym raporcie toksykologicznym, przeprowadzonym przez francuską organizację konsumencką, Herbatint  uzyskał  tytuł najmniej toksycznej farby do włosów na rynku.  Jednak podobnie jak   w przypadku wszystkich trwałych farb do włosów, związek PPD jest klasyfikowany jako alergen i chociaż farba Herbatint zawiera go tylko nieznaczną ilość, test skórny jest wskazany przed każdym użyciem, aby sprawdzić wrażliwość na ten składnik. Reakcja alergiczna, mimo, że dotyka tylko niewielkiego procentu populacji, może powstać zarówno po pierwszym użyciu, jak i po wielu latach użytkowania.