Historia

Włoska farba Herbatint (135ml) jest pierwszą farbą do włosów w żelu zawierającą roślinne ekstrakty, bez amoniaku. Jest wyprodukowana przez Antica Erboristeria SpA, która jest  firmą specjalizującą się w naturalnych produktach do włosów.  Została założona w 1970 roku , przez Pana Michele Albergo, który był pasjonatem naturalnych i farmaceutycznych receptur i jest teraz firmą znaną na całym świecie.
Antica Erboristeria powstała jako inkorporacja w 2008 i  samodzielnie zapewnia precyzyjną kontrolę na każdym etapie  od produkcji do dystrybucji .
To nowoczesna firma wykorzystująca najwyższy poziom światowej technologii i organizacji  zarządzania w biznesie, będąca liderem o globalnym zasięgu w 38 krajach.
Antica Erboristeria jako innowacyjna firma wykorzystuje nieustannie najnowsze badania naukowe mając jednocześnie na uwadze  potrzeby swoich klientów. Kładzie szczególny nacisk zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Od kilku lat wspiera Związek Lekarzy na rzecz Praw Człowieka. Produkty tej firmy są dostępne w aptekach, sklepach medycznych, zielarskich itp.
Linia produktów Antica Erboristeria jest zaawansowanym rozwiązaniem, w odpowiedzi na trzy podstawowe potrzeby naszych czasów:

  • zafarbowanie Twoich włosów  w sposób naturalny, bez zniszczenia ich struktury
  • dokładne  umycie włosów z jednoczesnym  nadaniem im blasku i objętości.
  • nawilżenie i ochrona włosów przed agresywnym środowiskiem.

Produkty Antica Erboristeria są łatwe w użyciu, posiadają opakowania nadające się do recyclingu i zapewniają włosom bezpieczne i długotrwałe rezultaty.
Aby dowiedzieć się więcej o Antica Erboristeria odwiedź stronę www.herbatint.it

Herbatint

HERBATINT zabłysnął jako Najlepszy Kosmetyk Roku 2009, wg. magazynu  Better Nutrition 

2009-04-14 – Bioforce USA

Firma Bioforce USA podała wiadomość, że będące jej wizytówką naturalne farby do włosów Herbatint otrzymały tytuł Najlepszy Kosmetyk Roku 2009.

Pracownicy redakcji Better Nutrition, we współpracy ze sprzedawcami produktów naturalnych, wypróbowali całą gamę produktów należących do kategorii naturalnej pielęgnacji ciała. Na str. 34 kwietniowego wydania Better Nutrition, zaprezentowano klientom trwały żel koloryzujący do włosów, Herbatint, jako serię produktów, które „stosują nietoksyczne wyciągi ziołowe i białka roślinne będące nośnikami przebogatych kolorów.”

Mówi Eileen Sheets, dyrektor naczelny Bioforce USA – firmy, która wprowadziła tę, mającą blisko 35 lat, włoską markę na rynek: „Nie umielibyśmy napisać tego lepiej niż redaktorzy z Better Nutrition. Sądzimy, że handlowcy powinni dowiedzieć się o tym wyróżnieniu bo wiele klientek może pytać ich o tę serię.  Poza tym, faktem jest, że coraz więcej kobiet wybiera samodzielne farbowanie włosów zamiast wydawania sporych pieniędzy na wizyty w zakładzie fryzjerskim. Dlatego prowadzenie sprzedaży i promocja Herbatint pozwoli sklepom na zdobycie większej grupy lojalnych klientek.”
 za Better Nutrition,USA 

 HERBATINT najlepszy wśród producentów farb do włosów.

W 2008 roku Herbatint został wybrany w głosowaniu czytelników strony Best Hair Color.com jako Najlepsza Farba do włosów. Uzyskując 47% głosów w towarzystwie firm takich jak Wella czy L’Oreal, Herbatint uznany został za rewelacyjny barwnik do włosów, dzięki naturalnym
właściwościom i uzyskiwanym znakomitym efektom kolorystycznym.
za Herbatint.uk, GB